Patriarh Aleksius II süüdistas roomakatoliku kirikut

Patriarh Aleksius II süüdistas roomakatoliku kirikut
(09:56 23.02.2004)

Uudise pilt

MOSKVA, 22. veebruar (Interfax-BNS) – Vene õigeusukiriku pea Aleksius II süüdistas pühapäeval kohtumisel Vatikani esindajaga roomakatoliku kirikut üsna teravas toonis kirikutevaheliste suhete halvenemises.

“Leiame, et põhimõtet, mille sõnastas Vatikani II kirikukogu õigeusukirikute kui sõsarkirikute suhtes, tuleb järgida, ent kahjuks pole viimasel ajal seda tehtud ning viimasel ajal on meil tekkinud mulje, et roomakatoliku kirik on sellest (põhimõttest) taganenud,” ütles Aleksius II kohtumisel kardinal Walter Kasperiga.

Samuti avaldas patriarh kahetsust, et otsused, mida võetakse vastu iga-aastastel õigeusu- ja roomakatoliku kiriku esindajate kohtumistel jäävad vaid paberile.

Muuhulgas meenutas Aleksius II kokkulepet, mille kohaselt roomakatoliku kirik kohustus Vene õigeusukirikut teavitama kavatsusest luua uusi katoliiklikke struktuure õigeusukiriku kanoonilistel territooriumidel. Kirikupea avaldas pahameelt, et “lepe unustati ning Venemaal loodi neli katoliiklikku piiskopkonda”.

Samuti peab Vene õigeusukirik ebasõbralikuks sammuks kahe aasta tagust roomakatoliikliku provintsi loomist Venemaal – metropoliitkonna moodustamist, mille tööd juhib Moskvas paiknev metropoliit.

Aleksius kinnitas, et õigeusukirik teeb väga palju selleks, et Venemaal ja SRÜ riikides valitseksid rahu ja üksmeel inimeste ja konfessioonide vahel, ent roomakatoliiklike misjonäride tegevus toob tema sõnul tihti kaasa vastasseisu.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.