Kohus tunnitas Käru kooli sulgemise seaduslikkust

Kooli sulgemise vastu protestinud lapsevanemad kaotasid kohtus
20.05.2003

Jõhvi halduskohus jättis rahuldamata nelja Avanduse valla Käru küla lapsevanema kaebuse vallavolikogu otsuse peale sulgeda järgmisest õppeaastast Käru Algkool. Lapsevanemad kaaluvad kohtuotsuse edasikaebamist Tartu ringkonnakohtule, vahendab Postimees Online Virumaa Teatajat.

Lapsevanemad ja nende esindaja kohtus Vello Tammer tuginesid oma väidetes teiste argumentide seas valla arengukavale ning peavad selles sätestatut sedavõrd oluliseks, et nende arvates ei saanud arengukava muutmata võtta vastu otsust kooli sulgemise kohta.

Kohtu tähelepanu juhiti asjaolule, et ka Lääne-Viru maakonna üldplaneeringus on märgitud Käru Algkooli säilimine 2005. aastani ning selgitati, et vallavolikogu on rikkunud õiguspärase ootuse põhimõtet.

Kohtu otsuses on muu hulgas öeldud, et põhiseadus sätestab igaühe õiguse haridusele ning märgib, et laste hariduse valikul on otsustav sõna vanematel. Põhikooli ja gümnaasiumi seadus sätestab, et vanematel on koolikohustusliku lapse jaoks kooli valik vaba, kuid seab tingimuse, et soovitud koolis peab olema vabu kohti.

Mõlemad nimetatud valikuõigused võimaldavad vanemal küll nõuda, et tema lapse jaoks oleks olemas hariduse saamise võimalus ning panna oma laps vabade kohtade olemasolul mis tahes kooli, kuid ei tähenda seda, et vanem on õigustatud nõudma ka talle sobiva kooli avamist, selle kooli tegevuse jätkamist või sellises koolis lapse jaoks täiendava õpilaskoha loomist.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.