Kojamees kondab …

Majahoidja vahetab talveks maja teatrimäele

Rakvere Teater kolib oma etendusega “Majahoidja” talvekuudeks traditsioonilisest mängukohast Pikast tänavast teatrimäele.

Esimene etendus teatri väikeses saalis antakse 1. novembril kell 19 ning uue peavarju auks korraldatakse tund enne etendust kohvikus väike soolaleivapidu, kus ajalootundja Tiit Alte pajatab sedakorda teatrimäel asuvate majade lugusid.

Ülemöödunud aastal suvelavastusena repertuaari võetud Harold Pinteri “Majahoidja” kujunes omamoodi kultusetenduseks ning jätkuv publikuhuvi andis põhjuse jätta näidend mängukavva ka põhihooajaks.

Mati Undi lavastatud “Majahoidjat” on poolteise aasta jooksul mängitud lisaks Pika tänava korteri omapärasele atmosfäärile edukalt ka Tartu ja Tallinna teatrisaalides.

Mängupaiga vahetus Rakveres võetakse ette publiku heaolu huvides, sest talvistel kuudel on teatri reklaamijuhi Peep Pihlaku sõnul tühjalt seisvas asotsiaalsete tunnustega majas keeruline vabaneda ebamugavast rõskusest ja jahedatest tuuleiilidest. Mõistagi on soodsamast kliimast huvitatud ka kaasa tegevad näitlejad Toomas Suuman, Üllar Saaremäe ja Ardo Ran Varres.

Kui suvistele “Majahoidja” mängukordadele eelnes Pika tänava (m)ajalugusid tutvustav jalutuskäik koos Rakvere Muuseumi giididega, siis teatrimajja kolimist tähistatakse tund enne etendust soolaleiva ja suhkrusaia söömisega, mille taustaks tutvustab endine muuseumitöötaja Tiit Alte teatrimäe põnevat ajalugu.

Tunni aja vältel viib Alte kuulajad külla frantsisklaste kloostri munkadele ja Tiesenhausenite mõisarahvale. Tõenäoliselt tuleb juttu ka põlisasukast, tänaseni teatrit külastava munk Antoniuse kummitusest. (VT)

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.