Koorid võtsid mõõtu

Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud mees- ja poistekooride üleriigiliselt võistulaulmiselt tulid võiduga koju Virumaa Noorte Meeskoor ja Virumaa Poistekoor.


Virumaa Noorte Meeskoor ja Virumaa Poistekoor tulid üleriigiliselt võistulaulmiselt võiduga.

“Oli ikka uhke tunne küll, kui sellised vanad koorikorüfeed, nagu Kuno Areng vangutasid meie noorte meeste laulu peale päid ja pärisid, kust te sellised pärlid olete välja võtnud,” rääkis Virumaa Poistekoori direktor Ello Odraks. “Ütlesin, et eks nad ole Virumaa Poistekoorist välja kasvanud.”

Eesti Meestelaulu Seltsi 15. aastapäevale ja Gustav Ernesaksa 95. sünniaastapäevale pühendatud võistulaulmisel osales 57 koori neljas kategoorias. Mõlemad koorid võistlesid B-grupis.

Võrdsete rebimine

“Nii erineva tasemega kollektiivid peavad võistlema erinevates kategooriates, et võistlus oleks võrdsem,” selgitas Ello Odraks. A-grupis esinesid professionaalsed koorid, muusikakoolide koorid ja Rahvusooper Estonia palgaline poistekoor ning meeskooridest viis Eesti tugevamat. “Oleme oma proovide arvu põhjal B-grupi lauljad ega saa võistelda professionaalidega,” lisas Odraks.

Virumaa Noorte Meeskoor tuli B-grupi võitjaks 12 koori hulgas, jättes selja taha Tartu meeskoori Gaudeamus, Tallinna Meestelaulu Seltsi Türnpu, meeskoori Rakvere ning teisedki tuntud ja kogenud koorid.

Virumaa Noorte Meeskoor, keda juhatavad peadirigent Andrus Siimon ja dirigent Hirvo Surva, oli ka üks väheseid, kes söandas mõõtu võtta meeste hulgas, põhiosa noorte meeskooridest oli valinud võistlusklassiks D-grupi.

Ello Odraksi sõnul oli 12-aastase staaþiga Virumaa Poistekoori edu etteaimatavam kui 1999. aastal asutatud Virumaa Noorte Meeskoori võit. “Ma pole noorte meeskoorilt niisugust esinemist varem kuulnud: see oli filigraanne, täpne, puhas. Koor ja dirigent olid ühel lainel ning nad musitseerisid lauludega lihtsalt fantastiliselt!” kiitis Odraks.

Sihivad kõrgele

36 mehega lavale astunud Virumaa Noorte Meeskoori peadirigent Andrus Siimon ütles, et on ääretult rõõmus noorte laulumeeste üle, kes on andnud endast parima. “Julgen väita, et meeskoor pole kordagi nii hästi laulnud. Nad tunnetasid seda ka ise,” ütles Andrus Siimon, hinnates võitu koori kõige suuremaks õnnestumiseks.

“Viimased proovid olid väga head, tuli tunne, et oleme suutelised hästi esinema. Hea tunne on, võit tuli teenitult,” kinnitas Siimon. “Noored mehed tegid imet.”

Peadirigent Andrus Siimon, kes lisaks põhitööle Eesti Rahvusmeeskooris õpetab dirigeerimist Georg Otsa nimelises muusikakoolis ning juhatab Teaduste Akadeemia Meeskoori ja segakoori Sõprus, peab tööd Virumaa Noorte Meeskooriga väga huvitavaks.

“See on väga loominguline töö ja huvitav kogemus,” sõnas ta. “Ma polnud varem kokku puutunud selle generatsiooni lauljatega, rohkem vanematega. Tajusin nende suurt perspektiivi.”

Arvestades noorte meeste arengut arvas Siimon, et järgmine kord ollakse juba suutelised konkureerima A-kategoorias.

Virumaa Poistekoor, kes on peadirigendi Hirvo Surva ning dirigentide Jorma Sarve ja Linda Gordejevi käe all jätkuvas kõrgvormis, laulis end võidule 90 noore laulumehega. Võit B-grupi seitsme koori hulgas andis koorile võimaluse astuda koos teiste võitjatega üles õhtusel kontserdil puupüsti täis Estonia kontserdisaalis ja esitada seal Tiina Kippeli “Virumaa laulu”.

–>Inna Grünfeldt
inna@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.