Koorimuusika kontserdid

  • Reedel, 12. nov. kell 18 Tartu Ülikooli aulas,
  • Laupäeval, 13. nov. kell 18 Pärnu Kontserdimajas
  • Pühapäeval, 14. nov. kell 15 Mustpeade Majas

              ehitab LAULUSILDA

ilmakuulus Soome TAPIOLA koor dirigent Kari Ala-Pölläneni juhatusel

Koorimuusikamaailmas ei vaja Tapiola koor kindlasti suuremat tutvustamist, kuid siiski… Tegu on kahtlemata ühe tähtsaima kooriga noorte koorimuusikas. Neist on alguse saanud kõlaesteetika, mida meie vööndis peetakse ilusaks – vaba voolav hääl ja vastavalt samamoodi vaba ja rõõmus olek laval. Kõige selle taga on suuresti koorimuusika guru Erkki Pohjola töö, kes koori 40 aastat tagasi asutas. Koori vaimu ja olulisust on viimased kümme aastat edukalt kõrgel hoidnud ja arendanud dirigent Kari Ala-Pöllänen.

Kooris laulab 45 13-15-aastast noormeest ja neidu. Eesti kontserttuuri kava on neile omaselt nõudlik, väga vaheldusrikas ja kirev. Esitatakse muusikat 16.sajandist tänapäevani, hommikumaa muusikast meie Veljo Tormiseni.

Kindlasti ei ole tegu lihtsalt konservatiivse koorikontserdiga. Neis on vabadust ja rõõmu laulda ja end laval hästi tunda.  

xxx

Piletid (50.- ja 25.-) müügil Eesti Kontserdi kassades ja tund enne kontserti kohapeal. Koorijuhid-muusikaõpetajad (nagu ka õpilased ja pensionärid) saavad kontserdile soodushinnaga ehk 25-kroonise piletiga.

Lisainfo telenonilt  445 5866 või www.parnukontsert.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.