Kotkast saab Nord Strimi logistikakeskus

Kotkast saab Läänemere gaasijuhtme tähtis logistikakeskus

ETV24, 25.03.2008 20:37

Kotkast saab Läänemere gaasijuhtme Nord Stream ehitustööde üks tähtsamaid logistikakeskusi.

Kotkas Mussalo saarel rajatakse juba tänavu torude betooniga katmise ettevõte ja Hankos torude vaheladu. Need annavad kolmeks aastaks tööd paarisajale inimesele, vahendasid YLE uudised.

Kuigi Soome riik alles kaalub, kas anda Euroopa ühele suuremale ehitusele keskkonnaluba, on sadamalinn Kotka juba pakkunud ettevõttele ruumi. Kotka linnapea Henry Lindlöf usub, et riik jääb ettevõttega rahule, ja peab seda olukorras, kus metsa- ja paberitööstuse olukord on muutumas, heaks võimaluseks.

Nord Stream AG avalike suhete juhi Sebastian Sassi arvates saab Kotkast gaasijuhtme ehituse üks tähtsamaid logistikakeskusi.

Gaasijuhe tuleb 1200 kilomeetri pikkune ja selleks kulub 100 000 kaheteist meetri pikkust terastoru. Pooled neist kaetakse betooniga Kotkas ja toimetatakse otse paigalduslaevadele merel või vahelattu Hankos.

Kahe Läänemere põhja uputatava toru kaudu kavatsetakse Venemaalt Lääne-Euroopasse juhtida 55 miljardit kuupmeetrit maagaasi aastas.

Esimene torujuhe peab valmis saama kahe aasta pärast ning Nord Stream on teatanud, et loa saamise viibimine ei ole sundinud  ajagraafikut muutma.

Heikki Aasaru

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.