VE: eurotsooni liikmesmaad

Eurotsooni inflatsioon tõusis rekordtasemele

 

31.03.2008 13:37
Eurostati andmetel tõusis inflatsioon eurotsooni kuuluvates riikides märtsis kõrgeimale tasemele pärast ühisraha kasutuselevõttu arveldusühikuna.

 
Eurostati kodulehekülg.
Foto: epp.eurostat.ec.europa.eu

ELi keskse statistikaameti andmetel oli viimase 12 kuu inflatsioon märtsi seisuga eurotsoonis, kuhu kuulub 15 riiki, koguni 3,5 protsenti, vahendas AFP. Veebruaris oli sama näitaja veel 3,3 protsenti ning eksperdid ootasid selles osas märtsiks veidi väiksemat kasvu.

Eurotsooni kuulub praegu 15 ühenduse liikmesmaad: Belgia, Saksamaa, Iirimaa, Kreeka, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Küpros, Luksemburg, Malta, Holland, Austria, Portugal, Sloveenia ja Soome.

Euroopa Keskpanga kehtestatud normide järgi peaks inflatsioon püsima eurotsoonis paari protsendi piires. Ekspertide sõnul on keskpank nüüd dilemma ees, mida peale hakata, kuui üheaegselt kasvab inflatsioon ja teisalt väheneb majandusaktiivsus.

Värskeima uuringu kohaselt on ka usaldus eurotsooni majanduse vastu viimaste aastate madalaim. Euro on samal ajal dollari suhtes tõusnud kõigi aegade kõrgeimale tasemele ning nafta hind purustab järjepanu uusi rekordeid.

Toimetas Oliver Tiks, Postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.