Lev Gudkov: venelased ei mõista Eestit meedia ja mineviku pärast

Vene sotsioloog: venelased ei mõista Eestit meedia ja mineviku pärast23. mai 2007 kl 14:26 EPL

Vene sotsioloogi Lev Gudkovi hinnangul ei mõista venelased Eesti ühiskonna probleeme, sest neid mõjutab Vene meedia ühekülgne pilt pronkssõduri saagast ja lisaks on Vene massiteadvuses NL lagunemise tõttu suur valmisolek solvuda.

Vene sotsioloog ja arvamusuuringuid korraldava Levada-keskuse direktor Lev Gudkov ütles küsitlusest ilmnenud Venemaa kodanike pronkssõduri saagasse suhtumist kommenteerides, et venelased ei mõista teise ühiskonna probleeme ega oska seista tema vaatevinklisse, kirjutab Novõje Izvestija.

Gudkovi sõnul on vaja olukorra muutmiseks teist eliiti ja teistsugust intellektuaalset kliimat. Sotsioloog usub, et negatiivsete meeleolude põhjus on Vene meedia ühekülgne sündmuste valgustamine ilma arusaamiseta, mis tegelikult Eestis toimub.

Gudkov lisas: „Vene massiteadvuses on suur valmisolek solvuda igasuguste kujutletavate või reaalsete märkide pärast, mis on seotud haavatavuse kompleksiga, mis saadi Nõukogude Liidu lagunemisest ja külma sõja kaotamisest.“

Sotsioloog märkis, et inimeste suhtumine taolistesse noorteühendustesse nagu Naši on kahesugune. Ühest küljest nad toetavad neid, kuna jagavad nördimust Eesti võimude tegevuse vastu, aga teisest küljest tajuvad neid kui komsomoli või rünnakrühmitusi.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.