Lõõtspillipäevad peavad juubelit

Lõõtspillipäevad peavad juubelit

Reede õhtul kell üheksa oodatakse kõiki, kes armastavad lusti ja muusikat Väike-Maarja lähistele Müürikule Vainu Tare õuele pidama V Virumaa lõõtsapäevi.

Lõõtsapäevade avamisele järgneb ürituse algataja ja korraldaja Vainu Tare perenaise Anne Pajuste sõnul lõõtsa- ja lõkkesimman, murul lüüakse rahvatantsu, vardas küpsevad traditsioonilised simmanisead. Teisel päeval sõidab lõõtsaseltskond maakonda kontserte andma.

Varem neli aastat Põrna kõrtsis toimunud ja rahva seas üsna suurt populaarsust võitnud lõõtsapäevadele on tänavu registreerunud 64 osavõtjat Virust Võruni välja.

“Eesmärgiks ei ole kokku kutsuda kõrgeltkoolitatud või kuulsaid akordioni-, lõõtsa-, bajaanimängijaid,” märkis Pajuste. “See on asjaarmastajatest külapillimeeste kokkusaamise ja esinema julgustamise koht. Üheskoos lustimine, millest ka publik osa saab.”

Pajuste ütlust mööda on osalejate nimistu avatud ning et tegemist on pisikese juubeliga, siis on nendele pillimeestele, kes vähemalt kolm aastat käinud, kavas kinkida lõõtsapäevade logoga T-särk.

Viiendate Virumaa lõõtsapäevade teine päev algab hommikul kell 11 tunnipikkuse kontserdiga, millel esineb tava kohaselt üritusega haakuv üllatusesineja.

“Varasematel kordadel on üllatajateks olnud Raivo Tafenau, Henn Rebane, suupilliklubi Pikolo mängijad Pärnust,” märkis Pajuste.

Kontserdi järel istuvad lõõtsapäevadel osalevad pillimehed bussidesse ja sõidavad Lääne-Viru eri paikadesse tasuta kontserte andma, et akordioni- ja lõõtsamängu propageerida neilegi, kes ei saanud pidustustele tulla. Nii on Pajuste sõnul kombeks talitada juba neljandat aastat.

Laupäeval, 3. augustil kell 12.30 esinetakse Porkunis paemuuseumi taga, kell 13.45 Tamsalus kultuurimaja pargis, kell 15.15 Kadrina lauluväljakul. Kell 13.15 astuvad mängijad üles Kunda linna turuplatsil, kell 14.30 Rakveres purskkaevu pargis, kell 16.15 Roela rahvamaja terrassil.

Samalaadseid lõõtspillipäevi tehakse Pajuste sõnul veel Saaremaal ja Tartus.

–>Aivi Pargi
aivi@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.