Meil nii ei tehta

Meil nii ei tehta


T I I T     R E I N A R T kolumnist
Soome peaminister astus tagasi. Ei saanudki täpselt aru, kas sellepärast, et valetas, või sellepärast, et konkurenti halvustas. St avalikustas enne valimisi Paavo Lipponeni valitsuse salajase sõjameelsuse. Kuna põhjanaabrirahvas oli aga sõja vastu, siis selline info Lipponenile muidugi kasuks ei tulnud. Peaministriks saanud Jäätteenmäele, paistab, et samuti mitte. Ründas poliitilist konkurenti.

Meil nii ei tehta. Meil sõjalembusest saladust ei tehta. Meie juhtivpoliitikud väidavad kohe valjuhäälselt, et Eesti toetab sõda Iraagis. Tõsi, rahvaküsitlused näitasid küll midagi muud, aga ega sellepärast keegi tagasi astuma hakanud.

Jah, võib hakata meenutama ka Sukapüksi Monat, et pilt tagasiastumistest teiselpool lahtesid siia mätta otsa üpris veidrad kätte paistaksid.

Meil siin maarjamaal astutakse parimal juhul tagasi siis, kui mõni su alluv miljoniliste vargustega hakkama saab. Aga muidu valitseb meil reegel, et tagasi astutakse vaid siis, kui keegi sul pinna jalge alt tõmbab – sõbrad ja partnerid tavaliselt.

Või… nojah, igatahes mitte ise oma tahtlike või tahtmatute patustamiste pärast.

Ammukski siis konkurendi valimiseelse halvustamise pärast. Jääteenmäki kasutas kättesaadud infot Lipponeni näitamiseks halvas valguses. Ja astus hiljem tagasi.

Meil nii ei tehta. Otse vastupidi, eelmiste kohalike valimiste eel tuli poliitilisse valimispropagandasse uus käekiri – konkurendi tõrvamine – ja tema üle lõõpimine muutus lausa kohustuslikuks. Reklaamiseaduski meil selline, mis kaubandusreklaamis konkurendi halvustamise keelab, poliitilises kihutustöös aga täiesti vabad käed annab.

Mis siis ikka, kogume ja kasutame komprat edasi. Kui vahele jääme, siis valetame. Või tümitame igal sammul konkurente. Aga tagasi ei astu. Sest meil nii ei tehta.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.