Mõisniku järeltulija tegi suure annetuse (VT)

Mõisniku järeltulija tegi suure annetuse

Seitsmeliikmeline ðveitslastest sõpruskond andis laupäeval Inju Lastekodule üle sümboolse kinkekirja, mis kinnitas rohkem kui saja tuhande krooni annetamist.


Wolfgang Mecklenburg zu Liddow (vasakul) koos Inju juurtega abikaasa Riccardaga kuulab Inju Lastekodu direktori Toivo Olvi tänusõnu annetuse eest. Foto: Meelis Lainvoo

Inju Lastekodu sai tõhusa rahasüsti Ðveitsis elavalt Krausede mõisnikesuguvõsa järeltulijalt, kes koos oma abikaasa ja sõpradega panid lastekodu toetuseks kokku kümme tuhat Ðveitsi franki.

Inju Lastekodu direktori Toivo Olvi sõnul on tegemist ilmselt kõige suurema eraisikute poolt tehtud rahalise annetusega. Pikemaajaliselt ja suurema summaga on lastekodu toetanud vaid Tecklenburgi Rotary klubi Saksamaalt.

Kingitus õigetesse kätesse

“Meil on hea meel, et minu esivanemate mõis teenib lapsi,” tähendas külalisteraamatusse Inju mõisahoone ehitaja Hermann Krause viienda põlve järeltulija Riccarda Mecklenburg zu Liddow. “Siin mõisas elasid aeg-ajalt minu vanaisa Paul von Krause ja armsaim tädi Karin von Krause ning on tore, et majas endiselt käib elu.”

Möödunud laupäeval koos abikaasa Wolfgang Mecklenburg zu Liddowi ja viie ðveitslasest sõbraga Inju Lastekodu külastanud Krausede suguvõsa esindaja andis mõisasaali kogunenud lastekoduperele lisaks sümboolsele kinkekirjale üle ka kakskümmend kilogrammi maailmakuulsat ðveitsi ðokolaadi.

Külalised tegid Toivo Olvi juhtimisel ringkäigu mõisahoones ja -pargis, esitasid küsimusi nii hoone renoveerimise kui ka lastekodu majandamise kohta. Nähtule ja kuuldule andis külaliste seltskonna eestvedaja Wolfgang Mecklenburg zu Liddow kõige parema hinnangu sellega, et andis kingitud raha kasutamise suhtes lastekodule vabad käed.

Raha läheb remondiks

Lastekodu direktor Toivo Olvi lubas saadud rahaga jätkata remonti mõisahoone teisel korrusel: teha korda ühe pere puhkeruum, magamistuba ja teise korruse koridor.

Remont on mõisahoones käinud jõudumööda juba mitu aastat ja selle tulemused on silmnähtavad: möödunud neljapäeval sai lastekodu köök tervisekaitsetalituse tunnustuse, valmis on korralikud pesuruumid, ehitati kööki ventilatsioon ja kogu maja tuletõrjesignalisatsioon.

Värskelt sai valmis nn pereköök, kus vanemad lapsed saavad ise süüa teha ja majanduslikku mõtlemist harjutada.

Direktori kinnitusel paistab praeguseks päevakorralt maas olevat ka lastekodu Injust minemakolimise küsimus, kuid väga kindel ei julge ta selles olla. “Ma olen selles kindel siis, kui siia tulevad investeeringud,” ütles Olvi.

Peamiseks lastekodu minemakolimise põhjuseks on toodud mõisahoone liiga suuri majandamiskulusid. Toivo Olvi sõnul aitaks kulusid tuntavalt kokku hoida seegi, kui välja vahetada amortiseerunud aknad, milleks kuluks umbes 750 000 krooni või natukene rohkem. “Praegu kulub meil maja kütmiseks keskeltläbi 40 tonni kütust aastas,” rääkis Olvi, “kui aknad saaks välja vahetatud, tuleks kütte pealt juba tuntav kokkuhoid.”

Inju lastekodu asub sealses mõisahoones 1920. aastast saadik ja on sellega arvatavalt kõige kauem samas kohas pidevalt töötanud lastekodu Eestis.

ANNETAJAD:

Wolfgang Mecklenburg zu Liddow

Riccarda Mecklenburg zu Liddow

Thomas Meier

Annette Meier

Ernst Grab

Rita Grab

Michel Jäggi

–>Meelis Lainvoo
meelis@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.