Moskva võib piirata kodanike pääsu Venemaale

Moskva võib piirata Schengeni riikide kodanike pääsu Venemaale

24.01.2008 13:43Kirill Teiter, Postimees.ee 

Venemaa võib vastuseks mitmete oma kodanike sissesõidukeelule Eestisse piirata sissesõitu ka mitmete Schengeni viisaruumi riikide kodanikele.

 
Konstantin Kossatšev Tallinnas.
Foto: Peeter Langovits

Infoagentuur Rosbalt teatas eile, et Venemaa võib piirata ka rea Schengeni riikide kodanike sissesõitu Vene Föderatsiooni vastuseks neile sama tsooni riikidele, kes kannavad Vene kodanikke nende poliitiliste veendumuste tõttu «mustadesse nimekirjadesse».

Võimalikust vastukäigust Eesti võimude sammudele, mis sulgesid Euroopa piirid Vene noorteorganisatsioonide mitmele aktivistile, teatas avalikult Venemaa riigiduuma rahvusvaheliste asjade komitee esimees Konstantin Kossatšov.

Kossatšov tõi näiteks üliõpilase Mariana Skvortsova juhtumi, kellel tühistati Soome piiril Schengeni viisa, kuna neiu oli võtnud osa protestiaktsioonist, mis mõistis hukka Eesti valitsuse poliitika venekeelse elanikkonna osas.

Kossatšovi sõnul tõugatakse sellise tegevusega teadlikult Venemaad sulgema sissesõitu kõigile, kes vastustavad näiteks Venemaa terrorismivastast operatsiooni Tšetšeenias või toetavad Vene opositsiooni.

Sel nädalal teatas hõimusuhete edendamisega tegelev MTÜ Fenno-Ugria, et nende direktor Kersti Sepper ei saanud Venemaa turistiviisat. Naine pidi saatma Eesti lapsi Udmurtias toimuvas laste talilaagris.

Venemaa suursaatkond viisakeeldu ei põhjendanud.

Fenno-Ugria juhatuse liige, endine riigikogulane Andres Heinapuu ütles Postimees.ee’le, et Kossatšovi  eilne avaldus võib viisade väljaandmist mõjutada küll.

Heinpuul endal on viisa üheks aastaks ning varsti plaanib ta sõita Moskvasse, et teha ettevalmistusi suvel Handi-Mansimaal toimuva soome-ugri rahvaste viiendaks maailmakongressiks.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.