VE: kultuuriürituste piletitele ühtne käibemaks

Teatri- ja kontserdiorganisatsioonid toetavad 18% käibemaksu

24.01.2008 10:00

Teatri- ja kontserdiorganisatsioonid avaldasid toetust kultuuriminister Laine Jänese ettepanekule rakendada kõigile kultuuriürituste piletitele käibemaksumäär 18%.

Toetust avaldasid Eesti Kontsert, Teater Vanemuine, Rahvusooper Estonia, Eesti Riiklik Nukuteater, Pärnu teater Endla, Tallinna Filharmoonia, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Teatri Festival, Vene Teater, R.A.A.A.M ja Von Krahli Teater.

 “Kultuuriminister Laine Jänes tegi 22. jaanuaril pakkumise kompenseerida kõikidele teatritele ja riiklikele kontsertorganisatsioonidele käibemaksu vahe 13% ulatuses, mis tagab teatri- ja kontserdipiletite hinna püsimise samal tasemel,” seisis avalduses. “Selline kompensatsioon kindlustab selle, et teatrid ja kontsertorganisatsioonid ei pea käibemaksu muudatusest tulenevalt tõstma piletihindu.”

“Käibemaksu muudatusest tekkivate lisavahenditega on võimalik parandada teatrite ja kontsertorganisatsioonide majanduslikku olukorda ning leida juba käesoleval aastal lisaraha tegevustoetuste suurendamiseks. Hinnanguliselt tähendab see teatri- ja kontsertorganisatsioonide palgafondi kasvu 10%.”

ETV24 Laura Raus

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.