Näituse tänava elanikud laidavad tunneliehitusplaani

 
Näituse tänav.JPG:
Üheksakümmend kolm Näituse tänava elanikku kirjutasid alla kirjale, milles nõuti raelt Näituse tänava liiklustunneli planeerimise lõpetamist. Elanikud kardavad, et tunnel kahekordistaks Näituse tänava liiklusintensiivsuse ning seeläbi kasvaks ka müra ja õhureostus.

Näituse tänava elanikud laidavad tunneliehitusplaani
16.11.2004 00:01Martin Ðmutov

Sadakond Näituse tänava elanikku nõudsid, et linnavalitsus lõpetaks Näituse tänava liiklustunneli planeerimise ja keskenduks muude võimaluste otsimisele.

Tartu Ülikooli üldpolitoloogia lektor Jüri Ruus on liiklustunneli vastu, sest tema hinnangul kahekordistaks see liikluse Näituse tänaval ja tunnelit ehitama asudes võetaks maha osa Näituse tänavat ääristavast puudealleest.

Näituse tänava alguses elava Urve Tõnnovi hinnangul on liiklus tänaval niigi tihe ja ummikud on hommikuti tavaline nähtus. Tunnel muudaks liikluspildi täiesti väljakannatamatuks.

«Siin on siiski elurajoon,» sõnas Tõnnov. «Autod sõidavad siit aga enamasti edasi Toomemäele ja see on täiesti sündsusetu. Kas tõesti peab Näituse tänav magistraaliks muutuma?»

Liiklustiheduski ei muutuks Haagi hinnangul oluliselt suuremaks, sest ka praegu proovivad autojuhid raudteed ületada kõigepealt Näituse tänava kaudu. Kui tõkkepuu on all, siis suundutakse Riia või Betooni tänava suunas.

Ruus aga väidab, et praegu hoiab tõkkepuu autod Näituse tänavalt eemal – keegi ei viitsi passida ja seetõttu valitakse aegsasti mõni teine ülesõidukoht.

Puud asendataks

Puudealleest võetaks Haagi sõnul tunneli ehitamisel maha vaid kümmekond meetrit. Tegelikult polekski vajadust seda teha, kuid kaevetööde käigus saavad puude juured paratamatult kahjustada ja seetõttu kuivaksid tammed nagunii ära.

Ruusi arvates rikuks aga ka väheste puude langetamine Näituse tänava üldpilti, sest terviklik allee annab tänavale erilise ilme.

Samuti väljendasid Näituse tänava elanikud kirjas muret, et nende kodutänav muutub neljarealiseks ja raudteeäärsete majade lammutamisega kaob ka mürabarjäär.

Haagi kinnitusel ei tehta Näituse tänavat neljarealiseks ja samuti ehitatakse raudtee äärde müra summutav sein.

Tunnel Betooni tänavale

Ruus näeb lahendusena tunneli ehitamist Betooni tänava ülesõidukohale, kus elumajad jäävad ülesõidust küllaltki kaugele ja seetõttu ei tohiks autod eriti kedagi segada.

Tartu linnavolikogu arengu- ja planeerimiskomisjoni esimehe Verni Loodmaa sõnul ei tasu tunnelit Betooni tänavale rajada, sest liiklusuuringute andmetel on autode liikumissuund teistsugune.

Küll aga rõhutas Loodmaa, et tunneliehitamise mõte on algstaadiumis ja valminud on vaid esimesed eskiisid.

Teravamalt tuleb tunneliehitus Loodmaa arvates päevakorda alles siis, kui vastavalt linna üldplaneeringule hakatakse välja ehitama Vaksali tänavat.

Arengu- ja planeerimiskomisjon jõudis seisukohale, et tunneliprojektiga tuleb siiski jätkata, kuid planeerimisel peab koostööd tegema kohalike elanikega.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.