Narkar – oma kooli õppevahendiks!

Haridusministeerium tellib esmakordselt koolide õppematerjaliks narkomaania probleemi käsitleva filmi, milleks valiti möödunud aasta lõpus valminud Priit Vehmi “Nime poolest võitja” Kohtla-Järve kolmest narkomaanist.

Tõsielufilm, mille peakangelanna on noor töötu HIV-positiivne varas ja narkomaan Viktoria, sobib ministeeriumi hinnangul suurepäraselt näitamiseks koolides narkoennetustöö raames, kirjutab Severnoje Poberežje.

Endise haridusministri Tõnis Lukase sõnul väljendab “Nime poolest võitja” selgelt autori kaastunnet ja südamlikkust. “Ehkki filmis on episoode, mis võivad õpilasi hirmutada, peab näitama neid asju sellistena, nagu nad on, et tutvustada narkomaaniaga kaasnevaid ohtusid,” rääkis Lukas.

Haridusministeeriumi suhtekorraldustalituse konsultandi Liina-Jaanika Seisleri sõnul jättis temalegi film sügava mulje ning otsus osta film koolide jaoks küpses eelmise aasta detsembris kohe pärast selle valmimist. Ministeerium otsustas osta filmi ja tellida sellest 160 koopiat hinnaga 200 krooni kasseti eest.

Lisaks sellele toetatakse filmi autorit Priit Vehmi, kes tegi nii režissööri- kui ka operaatoritöö, 50.000 krooniga. Vehm tegi filmi oma algatusel ja oma rahaga.

Tõsielust võetud süžeega linti tahab Vehm näidata filmifestivalidel, kuid ei usu, et selle vastu võiks tekkida huvi kellelgi väljastpoolt Eestit. “Soome televisioon keeldus filmi näitamast, kuna see on produtsendi arvates liiga räige,” ütles Vehm.

Viktoria ja tema sõbrad nõustusid osalema filmivõtetel, kuna neile võimaldati sõltuvusravikuur Wismari haiglas. Paraku ei andnud see oodatud tulemusi. “Narkomaania on nagu ühe otsa pilet: kui inimene hakkab sellega tegelema, siis lõpetab nii, nagu on filmis näidatud,” ütles Vehm.

Kassetid filmiga “Nime poolset võitja” jõuavad lähipäevil omavalitsustesse ja sealt edasi koolidesse. (ETA/EPL ainetel, artikli pealkiri muudetud) 

Kommentaar. Hiljuti avaldatud anonüümse küsitluse tulemuste kohaselt on aga iga kolmas-neljas kooliõpilane narkootikut juba proovinud… Tahes tahtmata tekib küsimus: miks käepärased õppevahendid tähelepanuta jäetakse?

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.