Narva hiilgeaeg internetis

Tartu Ülikooli Narva Kolledz^i pressiteade: 09.05.02

Stockholmi Graphic Studio ja Tartu Ülikooli Narva Kolledz^ esitlevad 10. mail kell 17. 00 Narva raekojas projekti “Virtuaal-Narva”.

Projekti on ellu viinud kahe kõrgkooli üliõpilased, mille tulemusena on valminud kolmemõõtmeline virtuaalprogramm vanast Narvast. Ühiselt on loodud digitaalne mudel, kus majad ja paigad on ühendatud arvutibaasiga piltide, faktimaterjali ja rahvasuust pärineva materjali abil. Projekti on toetanud Rootsi Instituut, mitmed teised institutsioonid ja eraisikud.

Rootsipoolse projektijuhi Torbjörn Isakssoni sõnul on “Virtuaal-Narva” austusavaldus ainulaadsele ja kaunile ajaloolisele Narva vanalinnale. Enne II maailmasõda tunti Narvat kui Baltimaade barokipärli. Sõja jooksul sai linn raskelt kannatada ning selle varemejäänused hävitati 1950ndatel. Kaunist vanalinnast on tänaseni säilinud vaid kolm ehitist, nende hulgas ka väga kehvas olukorras vana raekoda.

Edaspidi on võimalik Virtuaal-Narvat näha Sihtasutuse Pro Narva koduleheküljel (www.pronarva.ee), kellele projekti koostajad annavad hooldusõiguse Eestis. Portaal on heaks siirdepunktiks kõigile teistele samalaadsetele projektidele, mida teha kavatsetakse. II maailmasõja eelse Narva visualiseerimine võimaldab hoopis uuel viisil seda ajaloolist linna kogeda.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.