AS Mäetehnika ostis 3-miljonilise masina

Eesti Põlevkivi pressiteade: 08.05.2002

Eesti Põlevkivi tütarettevõte AS Mäetehnika ostis Saksamaal firma MESSER poolt valmistatud kolm miljonit krooni maksnud gaasi-plasma lõikaja.

AS Mäetehnika marketingi- ja turundusjuhi Toomas Moloki sõnul tõstab gaasi-plasma lõikaja tellimuste täitmise kiirust. “Kuna nüüd oleme võimelised valmistama suuri konstruktsioonielemente, saame laiendada oma tegevust välisturule. Suurenenud lõiketäpsus võimaldab rahuldada välistellijate kvaliteedinõudeid,” ütles ta.

Lisaväärtusena loob uus masin tootlikkuse tõusu, täpsuse suurenemise ja materjalikulu vähenemise.

Masinaga toodetakse konstruktsiooni elemente – detaile. Seadme arvutisse saab sisestada ka kõik remonttöödeks vajalike detailide mõõtmed.

Plasmalõikus võimaldab suurendada lõike kiirust 2 kuni 3 korda. Kuna lõikekiirus on suurem, jõuab metall vähem kuumeneda ning seetõttu on eriti õhemate metall-lehtede lõikamisel deformatsioonid tunduvalt väiksemad.

Oluliselt on tõusnud lõike täpsus.

Uus masin võimaldab lõigata metall-lehte paksusega 1 mm kuni 300 mm ja mõõtmetega 3 x 12 m. Enne lõikamist saab detailid arvuti abiga paigutada optimaalselt metalllehele ning sisestada andmed seadme mällu.

Varem kasutas Mäetehnika poolautomaatset gaasilõikajat, mille tootlus oli palju madalam ning suurte detailide väljalõikamine ei olnud võimalik. Iga detaili väljalõikamiseks oli vaja valmistada s^abloon.

Lähemal ajal on Mäetehnikasse lisaks saabumas metall-lehe painutusseade Belgiast, mis võimaldab meil loobuda tülikast ja kallist teenuse sisseostmisest teistest firmadest.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.