Narvas räägitakse noorsootööst Eesti riigis

Haridusministeeriumi pressiteade: 12.09.02

Reedel, 13. septembril kell 11 Narva Eesti Gümnaasiumis toimuva noorsootöö foorumi eesmärgiks on venekeelsete noorte parem kaasamine noorsootöö tegevuskavade väljatöötamisse.

Eelfoorum on osa Haridusministeeriumi algatatud protsessist konsensuslike noorsootöö tegevuskavade loomiseks Eesti Noorsootöö Kontseptsiooni alusel.

Ettekannetega esinevad Haridusministeeriumi noortepoliitika nõunik Kalmar Kurs (“Kohalike omavalitsuste roll noorsootöös”) ning noortetalituse juhataja Piret Talur (“Noorsootöö foorumi ajaloost ja eesmärkidest”).

Eelfoorumil osalevad Narva, Ida-Virumaa ning teiste maakondade ja linnade noored ning noortega töötavad inimesed. Kohal on ka Narva linnapea Imre Liiv.

Haridusministeeriumi koduleheküljel on 8 noorsootöö valdkonna tegevuskavade projektid. Nii Narvas kui mujal Eestis toimuvatel kokku 6 eelfoorumil arutatakse ettepanekuid tegevuskavade täiendamiseks. Tegevuskavad on lõpparutelul Eesti II Noorsootöö Foorumil “Tegude aeg”, mis toimub 31. oktoobril ja 1. novembril 2002.

Eesti I Noorsootöö Foorum toimus 1999. aastal. Pärast foorumit tegutsema hakanud töörühm töötas välja Eesti Noorsootöö Kontseptsiooni ja Eesti Noorsootöö Arengukava aastaiks 2001-2004, mis võeti vastu valitsuse protokollilise otsusega suvel 2001.

Haridusministeeriumi noortetalituse juhataja Piret Taluri sõnul on tegevuskavade valmimine Eesti noorsootöö süstemaatilise arendamise oluline osa. Tegevuskavade koostamine on esmakordne ning esialgu hõlmatakse perioodi 2003-2004.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.