Nitrofert taastas tootmistegevuse

Rohkem kui aasta aega seisnud Kohtla-Järve keemiatehas Nitrofert alustas taas tootmistegevust.

Nitrofert on alustanud tegevust, kuid tehase seadistamiseks ja tavapärase tootmisreþiimi saavutamiseks kulub veel aega.

“Me planeerisime esimese toodangupartii kätte saada juuli esimeses dekaadis ja see meil ka õnnestus,” ütles Nitroferdi peadirektor Aleksei Nikolajev.

Praegu käib tehase territooriumil vagunite laadimine ammoniaagi ja vedela lämmastikuga. Ka karbamiidi tootmisega on algust tehtud, kuid esialgu veel mitte loodetud mahus, kuna tootmisreþiimi pole veel õnnestunud optimaalseks seadistada. Kuigi seadmete renoveerimiseks on kulutatud palju raha, on tehase käivitamine pikaajalise seisaku järel Nikolajevi sõnul keeruline protsess. “Normaalse tootmisreþiimi saavutamiseks kulub veel üksjagu aega,” ütles Nikolajev.

Nitroferdi tegevust häiris ka ööl vastu kolmapäeva toimunud lühiajaline elektrikatkestus, mistõttu seadmed seiskusid ning tehas sai sellest materiaalset kahju. “Nitroferdi majanduslik olukord on keeruline ja sellised juhtumid ainult raskendavad olukorda. Kuid sellest hoolimata kavatseme juulikuus toota vähemalt 14 000 tonni ammoniaaki,” ütles Nikolajev.

Ettevõtte juhtkonna andmetel naases pärast pikaajalist eemalolekut tööle enamik ligemale 500 endisest töötajast. Ettevõte suurendas nende palgatariife 10 protsendi võrra.

Selle nädala lõpus kavatsevad keemikute ametiühingu juht Vello Pärnits ja Nitroferdi juhtkond arutada ka kollektiivlepingu sõlmimist. Pärnitsa sõnul võetakse suure tõenäosusega aluseks enne tehase seiskumist kehtinud kollektiivleping. “Muudatusi planeerimine teha järgmise aasta lepingusse,” ütles Pärnits.

SOFJA BAUER
Neljapäev, 10.07.2003

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.