Õhetavad abituriendid Pomerantsi palge ees

Abituriendid õhetasid maavanema palge ees

Lääne-Viru maavanem Marko Pomerants võttis eile Sagadi mõisas vastu maakonna koolide abituriendid, kes näidanud end laitmatult õppetöös või on ka muidu positiivselt aktiivsed.

Sagadisse tuli kokku 34 tublimat õpilasi kuueteistkümnest koolist, nende seas ka õhtukoolist ja kutseõppeasutustest.

Pomerantsilt said käepigistuse ja vahuveinipokaali näiteks kindlad kuldmedalikandidaadid Reelika Raamat ja Triin Rattas Rakvere Gümnaasiumist, Piret Pilt Rakvere Reaalgümnaasiumist, aga ka 29-aastane Rakvere Õhtukooli lõpetaja Valeri Suvorov, kes on töö kõrvalt teedevalitsuses edukalt õppimisega ühele poole saamas.

Noor on laia silmaringiga

Maavanem andis edukatele õpilastele nädal enne selle kevade esimest riigieksamit üle Toominga raamatu “Maantee kutsub”, kuhu lisatud omalt poolt soov “Tuult tiibadesse!”. Edukatele abiturientidele esinesid Sagadis Kunda Ühisgümnaasiumi õpilased ja vilistlased.

“Maavanemal on juba ammune tava enne tõsist eksamiperioodi lõpetajaid vastu võtta,” ütles maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Riina Veidenbaum, “keda vastuvõtule saata, need valib välja iga kool ise.”

Gümnaasiumide inspektor Eda Sakk kiitis tänaseid abituriente, et tänapäeva noor on laia silmaringiga, edumeelne, kindla eesmärgiga ning tubli õppija.

Vinni-Pajusti Gümnaasiumi tublim õpilane Triinu Visnapuu oli seda meelt, et tavaliselt õpivad hästi mitmekülgsed inimesed. Edukalt bioloogia- ja keemiaolümpiaadidel esinenud neiul on täna esietendus nüüdistantsus, samuti tunneb ta huvi joonistamise vastu.

Kuigi infot, mida edasi õppida, on piisavalt, osutub Visnapuul edasine valik raskeks just tänu mitemkülgsetele huvidele.

Tamsalu Gümnaasiumi õpilasomavalitsuse juhil Gert Uiboaial on edasised plaanid varakult vormi võtnud – ta tahab minna ajalugu või inglise keelt õppima. Nendes ainetes on tal loomulikult ka parimad tulemused.

Ent lisaks õppeedukusele peab ta tähtsaks ka vaba aja sisustamist. Õpilasomavalitsuse liidri ja autoriteetse õpilasena kaaslsaste seas teab Uiboaed, et õpilaskond on üsna passsivne korraldama, kuid kui leidub eestvedajaid, tullakse ikka kaasa.

Ballist nädal kirjandini

Maavanema vastuvõtul oma ema ja enda ühistööna valminud laule esitanud Kaire Reimus, kes lõpetas mullu hõbemedaliga Kunda 1. Keskkooli, peab sellist maavanema tunnustust noore inimese elu murdepunktil väga tähtsaks.

Praegu Viljandi Kultuurikolledzhis õppiv Reimus käis mullu suvel ka presidendi vastuvõtul. Selleks ajaks olid juba eksamid tehtud ning pinge langenud.

Varasemal neljal aastal on tublimatele korraldatud ka reis piiri taha. Kas ka tänavu, see selgub peatselt.

Eile õhtul said noored Haljalas kokku traditsioonilisel abiturientide ballil. Järgmisel laupäeval asutakse kirjutama kirjandit.

<!––>Aarne Mäe
aarne@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.