Palmse Algkoolis…

Palmse Algkoolis teevad näitemängu kõik lapsed


Etenduses kaasa löövad Palmse Algkooli näiteringi lapsed naudivad näitemängu igati.

Täna saavad Palmses kokku sadakond noort, kes kümne aasta jooksul sealses algkoolis Luule Aasmäe käe all näitemängu teinud.

“Ta paneb karud ka tantsima,” kiidab Luule Aasmäed kooli juhataja Vilma Raimets. Lisaks karule hüppab ja tantsib aga tänases etenduses “Tare-tareke” veel seitsmeaastane hiir, kümneaastane rebane ja teised tegelased.

Ent teises täna näidatavas etenduses “Okasroosike” teeb kaasa peaaegu terve koolipere – 17 õpilast. Sest Luule Aasmäe võtab kõik kohe igal sügisel näiteringi vastu.

Etenduses kaasa löövad lapsed aga naudivad näitemängu igati ja on rahul ka Luule Aasmäega, peaasi, et lõbus oleks.

Asjaolu, et terve kool näitemängus kaasa teeb, üllataks ükskõik keda, kuid mitte Palmse kandi rahvast, sest see on iga-aastane asi.

Luule Aasmäe ise tühja kiitust ei salli. “Selline rumal kiitus hakkab mulle kohe vastu, see teeb kohe häbi,” ütleb Luule Aasmäe, kellele pakuvad suuremat rõõmu proovid ja muud pisiasjad kui lai ärplemine.

Aga koolijuhataja Vilma Raimets pole kiidusõnadega kitsi: “Ta on niivõrd elurõõmus ja hakkaja. Kui ta siia kümme aastat tagasi tuli, hakkas kohe lastele näitemänge õpetama ja igal aastal õpetab ühe, mõnikord lausa kaks.”

Luule Aasmäe ise ütleb, et kõik tuleb kätte suure töö ja vaevaga. “Ma olen nelikümmend aastat sellega tegelenud. Vahel olen ma nii tüdinenud.” Tegelikult tuli ta Võsult sinna pakku, aga nii kui uksest sisse sai, tõi tollane direktor kohe näidendi kätte.

“Lastega on ikka päris raske,” tunnistab Aasmäe, et ega need kümme aastat nii kiirelt olegi lennanud.

Nüüdseks on Luule Aasmäe toonud lavale 18 näidendit ka Palmses.

Kuigi ükski tema õpilane pole seni näitemängu edasi õppima läinud, ootab Luule Aasmäe ärevusega, millised tema kunagised pisikesed näitlejad ka üliõpilastena välja näevad.

Palmse Algkooli näiteringi kümnendat aastapäeva tähistatakse täna mõisa peahoones, kuhu on kutsutud kõik 96 last, kes näidendites mänginud. Koolijuhataja sõnul on ka kõiki kohale oodata. Peale kahe tänase näidendi vaadatakse koos videost ka varasemaid tükke.

<!––>Aarne Mäe
aarne@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.