Poiste hõbehääled laulavad jõulupühad helisema

Poiste hõbehääled laulavad jõulupühad helisema


Virumaa poiste päkapikukoor laulab dirigent Hirvo Surva taktikepi all igituttavaid ja päris uusi jõululaule. Foto: Tairo Lutter

Homme kell kuus õhtul astub Rakvere kirikus kuulajate ette sadakond Virumaa poissi ja noort meest, et jagada laulu kaudu jõulurõõmu.

“Meie sõnum on lihtne: tahame luua jõulutunnet ja viia kuulajateni jõulurõõmu. Pakume seda väikese poisi inglihääle kaudu. Lapse siiruse kaudu,” ütles Virumaa Poistekoori direktor Ello Odraks.

Kontserdil esitavad Virumaa Postekoor ja Virumaa Noorte Meeskoor nii traditsioonilisi kui ka päris uusi jõululaule. Ello Odraksi sõnul tulevad esmaettekandele kaheksa uut jõululaulu, nende hulgas “Ave Verum” ja “Seal väikses linnas Petlemmas”.

Esitatavatest teostest on üks raskemaid Urmas Sisaski jõuluoratoorium. “Laulame ka neid laule, milleta jõulude ajal lihtsalt ei saa, nagu “Püha öö” ja teised tuntud laulud,” ütles Odraks.

“Jõulukontserdiga astume Rakvere kirikus üles kaheksandat korda, oleme alati oma maakondliku turnee seal lõpetanud,” rääkis direktor jõulukontsertide järjepidevusest. Tänavu alustati turneed 13. detsembril Kadrinas, lauldud on Viru-Nigulas ja Vinni vallas.

Kui Kadrinas oli laval 98 poissi, siis Rakvere kirikus on lauljaid kindlasti üle saja. “Meil on raskusi lavale mahtumisega, kõiki lihtsalt ei saanud kontsertidele kaasa võtta,” rääkis Odraks. “Poisid tahavad väga esineda. Esimese aasta lauljad saavad neil kontsertidel esimest korda suurele lavale.”

Punastes päkapikumütsides koor süütaks meelsasti mõne laulu juurde ka küünlad, aga seda lihtsalt ei mahu tegema. “Kui on 60 poissi, siis veel, aga nii suure “tiheduse” korral, kui üle saja poisi peab mahtuma kiriku altariruumi, poleks see ohutu,” ütles Ello Odraks ja kinnitas, et hiigelkoor on töötanud jõulurõõmu pakkumise nimel täispingega.

Kontserdituuri esimest, Kadrina Keskkoolis antud kontserti kuulanud Kadrina vallavanem Ain Suurkaev ütles, et kuigi selline pühalik kontsert võinuks olla ehk väiksematele lastele raske, oli saal terve kontserdi vältel hiirvaikne.

“Selline vaikus on koolis haruldane. Nad kuulasid ja nautisid noorte meeste ja mehehakatiste laulu. Ja aplaus tuli südamest. Sõnum läks pärale,” vahendas Odraks.

–>Inna Grünfeldt
inna@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.