Rein Taagepera pälvis maineka Skytte auhinna

Rein Taagepera pälvis maineka Skytte auhinna

01.04.2008 13:09

Tuntud politoloogile antud preemiat peetakse ühiskonnateaduste Nobeliks!
Uppsala ülikool otsustas tänavu omistada tuntud Eesti politoloogile Rein Taageperale Skytte auhinna, mida peetakse omamoodi ühiskonnateaduste Nobeli preemiaks.

 
Rein Taagepera
Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Oma pika karjääri jooksul ka füüsiku, presidendikandidaadi ja erakonnajuhina tuntust kogunud Taagepera sai preemia valimissüsteemide uurimise eest, teatas agentuur UNT.

1995. aastal asutatud tuntud Rootsi riigitegelase Johan Skytte nime kandva auhinnaga kaasneb poole miljoni Rootsi krooni suurune auhinnaraha. See antakse üle iga-aastasel Skytte peol 27. septembril.

«Ma ei reageeri nii kiiresti ja ma ei suuda lihtsalt uskuda, et see on tõsi. Kuid kuna sa helistad, siis peab see tõepoolest nii olema,» vastas Californias viibiv Taagepera UNT telefonikõnele.

«Tunne on suurepärane. See on sisuliselt ainus tõeliselt rahvusvaheline ühiskonnateaduste auhind. Meie erialal on Skytte auhind tõesti vaste Nobeli preemiale,» ütles Taagepera.

1992. aastal Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna asutanud Taagepera sündis 1933. aastal Tartus. Muu hulgas Marokos, USAs ja Kanadas elanud politoloog veedab poole aastast California Ülikooli Irvine’i harus, kus ta on riigiteaduste emeriitprofessor.

Toimetas Andreas Sepp, Postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.