Teeremont-2008

Suvel ootab remont peamiselt väiksemaid teid

02.04.2008 00:01
Vahur Koorits, Postimees

Teetööd keskenduvad tänavu väiksematele Põhja-Eesti teedele, suurematest remonditakse Tallinna–Tartu ja Tallinna–Narva maanteed.

Teeremont-2008.jpg:

Tallinna–Tartu maanteel jätkub Vaida–Aruvalla neljarajaliseks ehitatud lõigul vana teeosa remont. Ehitatakse viaduktid, kergliiklusteed, remonditakse kohalikke kogujateid ja rajatakse jalakäijatele sild.

Töid alustati sel lõigul juba mullu, lähipäevil jätkatakse pärast talvepausi taas. Remont peaks tehtud saama augusti lõpuks. Kui riigihange ja projekteerimine plaanipäraselt edeneb, loodetakse Tartu maanteel tänavu alustada ka Mäo möödasõidu ehitust.

Tallinna–Narva maanteel alustatakse 7,3 kilomeetri pikkuse Kukruse– Jõhvi lõigu ehitust, ülejäänud remondid puudutavad pigem väiksemaid riigiteid. Jõgevamaal ei kavandata seejuures praeguste plaanide kohaselt ühtki suuremat teeremonti, vaid vähesel määral puudutavad teetööd saari, Pärnu- ja Võrumaad.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Märt Puusti sõnul tegeldakse praegu peamiselt löökaukude remondiga, ent mõne nädala pärast saab alustada ka suuremate tegemistega. Nimelt eeldavad asfalditööd, et õhutemperatuur ei langeks ka öösel alla viie soojakraadi.

Tänavu maanteeametile eraldatud 3,6 miljardist kroonist kulub prognooside kohaselt investeeringuteks 2,7 miljardit. Summa sisaldab ka uute teede projekteerimist, teedeehituse jaoks maade ostmist jne. Et aga kõik remonditööde riigihanked ei ole veel lõppenud, pole ka teada, palju raha tegelikult kulub.

Puusti sõnul on tee-ehitusse palju firmasid juurde tulnud ja eriti väiksemate, alla 100 miljoni krooni suurustele hangetele tekkinud tõsine konkurents. Ehitussektorit tabanud languse tõttu on maanteeamet saanud firmadelt vahel isegi loodetust odavamaid pakkumisi.

Kokku on tänavu plaanis remontida 218 kilomeetrit adfaltkattega teid. Ligi sajale kilomeetrile kruusateedele pannakse tolmuvaba kate ja 200 kilomeetrit remonditakse kruusateid. Tolmuvaba katte saab näiteks Paldiskist Padisele viiv tee 14 ja Viljandi–Põltsamaa tee 7 kilomeetri ulatuses.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.