Riik toetab põlevkivitehnoloogiaalast koolitust

VKG pressiteade: 24.10.02

EAS Regionaalarengu Agentuur toetab Viru Keemia Grupi (VKG) põlevkivi töötlemise uue tehnoloogia (ATP) tehniliste töötajate koolitust Kanadas 265 000 krooniga.

Koolitusprogrammi kogumaksumus on 530 000 krooni, millest teise poole tasub VKG. Tegemist on VKG esimese koolitusprojektiga, mida EAS Regionaalarengu Agentuur toetab Ida-Viru osakonna kaudu.

“Ida-Virumaa ja Eesti jaoks ei ole tavaline saata nii palju tehnilisi töötajaid ookeani taha õppima ja nii palju maksva koolituse organiseerimine. Kui tippjuhtide ärijuhtimisseminarid ja koolitused on saanud Eesti jaoks igapäevaseks, siis kõrgel tasemel tehnilise koolituse osas on ilmseid puudujääke,” ütles VKG juhatuse liige ja arendusdirektor Jaanus Purga.

Tehniliste töötajate koolitus on üks etapp VKG 2001. aastal alustatud pikaajalisest programmist ATP-tehnoloogia arendamiseks.

Programmis osalevad VKG seitse tehnoloogi läbisid nii teoreetilise koolituse kui ka praktilise osa, mis viidi läbi ATP mudelseadmel võimsusega 150 kg põlevkivi mäemassi tunnis. Katsetused ja koolitus toimusid Calgary linnas firmas UMATAC Industrial Processes.

ATP-tehnoloogia kasutamine võimaldab alandada õli tootmise toorme omahinda ning kasutada ära peaaegu kogu põlevkivis leiduva õli, sest kaob vajadus põlevkivi sorteerimiseks ja rikastamiseks. Lisaks on protsess minimaalse keskkonnamõjuga.

VKG on suurim põlevkivitöötleja Eestis ning juhtivaid põlevkiviõli tootjaid maailmas. Ettevõte annab tööd 1100 Ida-Virumaa elanikule.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.