Sillamäe kutsekooli keevitajatele Eurosertifikaat

12 Sillamäe kutsekooli metallitöö eriala õpilast said pärast kaks ja pool kuud kestnud praktikat Saksamaal esimeste keevitajaõpilastena Eestis eurosertifikaadi, mis avab neile tööturu ka piiri taga.

Sillamäe kutsekooli õpilased täiendasid oma teadmisi Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal asuva Sillamäe sõpruslinna Bützowi kutsehariduskeskuses ja andsid möödunud aasta detsembris Saksa keevitajate liidule kutseeksami. Eurosertifikaadid ulatas neile eelmisel nädalal haridus- ja teadusministeeriumi kutse- ja täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Andres Pung.

Riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse kutseharidusõppekavade talituse peaekspert Aulika Riisenberg kinnitas Põhjarannikule, et eurosertifikaat on Sillamäe kutsekooli õpilastele väga kõrge tunnustus, mis võimaldab neil leida tööd Euroopa Liidu riikides. “Minu teada on nad üldse esimesed Eestis, kes on saavutanud keevitamise eriala õpilastena sellise taseme. Eurosertifikaate antakse küll välja täiskasvanutele, neid eksameid on võimalik sooritada nii Narvas kui Tallinnas, aga õpilaste puhul pole sellest kuulnud.”

Riisenberg lisas, et eurosertifikaadi saavad parematest paremad, sest nõudmised just töökvaliteedile on väga karmid.

Sillamäe kutsekooli direktor Inna Nazarova märkis, et on õpilasvahetusprojekti tulemustega väga rahul. “Olin detsembris, kui poisid eksami sooritasid, Saksamaal ja jälgisin nende tööd. Saksa keevitajate liidu esindajad olid väga nõudlikud ja mingit allahindlust meie poistele eksamil ei tehtud. Nad hindasid meie õpilaste professionaalseid oskusi ja isiksuseomadusi väga kõrgelt, ütlesid, et meie poisid on nii püüdlikud, distsiplineeritud ja õpihimulised, et tahaksid nad endale jätta.”

Nazarova sõnul oli tal väike hirm, kuidas õnnestub õpilastel teoreetiline eksam. “Ma tean, et kätega nad töötada oskavad, aga teoreetilise eksami pidid nad ju andma saksa keeles, kusjuures 2/3 poistest oli varem õppinud inglise keelt. Aga kõige halvem tulemus oli neil 18 palli 20st. Saksa poistel, kes andsid eksami oma emakeeles, oli kõige parem tulemus 14 palli.”

Praktika Saksamaal sai võimalikuks Leonardo da Vinci projekti kaudu, milleks Euroopa Liit eraldas üle 300 000 krooni. Järgmine õpilasvahetusprojekt tuleb Poolaga: Sillamäe kutsekooli kokaõpilased sõidavad aprillis praktikale Poola ja vastupidi.

SIRLE SOMMER-KALDA
Reede, 23.01.2004

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.