VE: Albright, Madeleine – USA esimene naisvälisminister

Albright.jpg:  Madeleine K. Albright esitleb Riias oma raamatut
25.01.2004 16:50BNS

Ühendriikide endine välisminister Madeleine Albright esitleb esmaspäeval Riias oma raamatut Madam Secretary (Proua minister).

Raamatu esitlus toimub raamatukaupluses Jana Rozes ning kõigil soovijail on võimalus saada autori autogrammi, ütles poe juhataja Inara Belinskaja BNS-ile.

Reedel saabus Riiga ingliskeelse raamatu esimene partii.

Unikaalse võimaluse korraldada raamatu esitlus koos autori osalusega pakkus välja Briti kirjastus Macmillan.

«Kes siis sellisest aust keelduks?! Algul me isegi ei uskunud, et midagi taolist on üldse võimalik,» tunnistas Belinskaja.

Tema sõnul on raamatu samalaadsed esitlused toimunud ka teistes riikides. Hiljuti toimus presentatsioon Prahas, kus kirjastajate kinnitusel oli ürituse vastu hiigelsuur huvi.

Belinskaja nentis samas, et Albrighti raamat pole ilmselt kõigile soovijaile taskukohane, kuna selle hind on 24 latti 99 santiimi (580 krooni).

Poe juhataja selgitas, et raamat on väga kvaliteetne, kõvas köites, 560 leheküljeline, paljude fotodega. Lisaks sellele tõstsid hinda postikulud.

Albrighti raamat Madame Secretary, mis jutustab esimesest naisvälisministrist USA ajaloos, avaldati mullu novembris.

Albright saabub Lätisse kahepäevasele visiidile esmaspäeval. Ta kohtub riigi tippjuhtide, valitsusväliste organisatsioonide ja ajakirjanduse esindajatega. Samuti osaleb ta rahva tervist edendavates üritustes ning esineb esineb Läti Ülikoolis loenguga.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.