Soomes hukkus bussiõnnetuses 24 noort

Soomes hukkus bussiõnnetuses 24 noort
19.03.2004


ÄÄNEKOSKI, 19. märts (EPLO) – Ööl vastu tänast põrkas Kesk-Soomes teismelisi vedanud buss kokku veoauto haagisega. Õnnetuses hukkus 24 ja viga sai 15 teismelist.

Politsei teatel alustas buss sõitu neljapäeva õhtul Helsingist ning bussis oli õnnetuse hetkel 40 reisijat, vahendas Helsingin Sanomat. Äänekoski politsei ülema Jari Tikanoja sõnul olid kõik hukkunud noored, neist noorimad 14-aastased.

Teismelisi suusaretkele viinud buss põrkas kokku vastutuleva veoauto haagisega, mis hakkas vibama ning libises vastassõidurajale.

Politsei andmeil lendasid peale kokkupõrget haagisest välja lastiks olnud suured paberipoognad, mis tabasid bussi. Peaarsti Tapio Tammela sõnul tabasid paberirullid bussi reisijate peade kõrguselt, mis saigi paljudele saatuslikuks.

Ennelõunaks ei suutnud päästeteenistus raskeid poognaid veel bussilt eemaldada ja senini pole täit kindlust, et kõik ohvrid on bussist kätte saadud.

Soome valitsus kutsus reede hommikul üles heiskama aastakümnete raskeima õnnetuse ohvrite mälestuseks kogu riigis leinalipud.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.