VE: Matthias Rust – Lennart Meri hundikoer

Meri koer pures pisema peni surnuks

www.DELFI.ee
19. märts 2004 9:03
Riigi kuulsaimal koeral — president Lennart Meri koeral Matthias Rustil lasub kahtlus endast pisema koera surnukspuremises.

Koera omanik esitas politseile avalduse, president Meri lubas kanda täit vastutust, kirjutab Eesti Päevaleht. Kuigi pole kindel, kas väiksema koera pures surnuks just tema hundikoer, toimus koletu tegu presidendi maal. See on Meri sõnul piisav vastutuse kandmiseks.

Koera omanik Regina (21) läks 7. märtsil oma Reksu ja viie sõbraga Viimsi poolsaare tippu, et käia üle jää Aegnal. Poolsaare tipus asub president Lennart Meri maja, millest tuleb mere äärde saamiseks mööduda.

Tagasi tulles ilmus Lennart Meri maja poolt suur hundikoer ja enne kui keegi, kaasa arvatud väike koer, reageerida jõudis, kargas peni Reksule kallale. Kaks korda üritati suurt koera eemale tirida, kuid ebaõnnestunult.

Kogu sündmuse ajal hüüti appi, kuid abiväge ei olnud näha.

Reks oli ðokis, tatine ja jooksis verd ega saanud korralikult hingata. Kiirelt kutsuti välja kiirabi Västriku loomakliinikust. Ehkki saabunud arst andis koerale veel lootust paranemiseks, suri too siiski järgmisel päeval.

Regina tunnistas, et ta ei saa täie kindlusega väita, et ründaja oli presidendi koer, sest enne Aegnale minekut märkasid nad eemal sarnase hundikoeraga jalutavat neljaliikmelist seltskonda. “Rünnak aga toimus tunde hiljem, pealegi tundis hundikoer end seal peremehena,” täpsustas ta.

Neljapäeva õhul saatis president Lennart Meri Reginale kirja, kus tundis siiralt kaasa ja lubas, et püüab teha kõik selleks, et kaotust leevendada. “Olin abikaasaga kunstinäituse avamisel ja tütar samal ajal Rohuneeme kalmistu suurt rändrahnu uurimas.

Kahetsen, et meist kedagi kodus ei juhtunud olema. Sõltumata sellest, kelle koer Teie koerale kallale tungis, kannan mina täit vastutust selle eest, et mu krundil ei esineks lohakust, korrarikkumisi ega kallaletunge.

Enesestmõistetavalt kanname kõik Teile osaks saanud kulud — koera kaotust me niikuinii korvata ei saa,” seisab Lennart Meri kirjas.

Julgestuspolitsei julgestus-osakonna politseidirektor Ain Lepikult ütles, et turvakaamera abil fikseeriti seltskonna tuleku ja mineku kellaajad, kuid et kaamera oli suunatud teisele poole, siis juhtunut ennast näha ei olnud.

www.DELFI.ee
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.