Tänavu tuleb Vihterpalu suvi

Tänavu tuleb Vihterpalu suvi


Päästeteenistuse direktor Ailar Holtzmann lükkab mootorpaati, mis aitab kindlasti päästa nii mõnegi inimelu.

Et ilmaennustajate sõnul tuleb tänavu soe ja kuiv suvi, siis annab Lääne-Virumaa Päästeteenistuse direktor Ailar Holtzmann inimestele soovitusi, kuidas suvel ära hoida metsatulekahjusid ja hoiduda muudest õnnetustest.

Praegu tundub, et suvi tuleb üsna soe. Kas see tähendab, et on oodata suuri metsatulekahjusid?

Metsatulekahjud on igal suvel. Vaadates tagasi ajalukku, siis tuletõrjujad räägivad, et tänavu tuleb nn Vihterpalu aastapäev: seal olid suured põlengud 1992. ja 1997. aastal, seega iga viie aasta järel.

Ja tänavu suvel möödub Vihterpalust jälle viis aastat.

Meie maakonnaski on olnud suuremaid metsatulekahjusid. Mõni aasta tagasi põles 80 hektarit metsa.

Me soovime muidugi anda metsatulekahjude ärahoidmisel endast parima, aga ilmaennustuste järgi tuleb ju kuiv ja soe suvi, mis pole just vesi meie veskile.

Kuidas te soovitate inimestel käituda, et metsatulekahjusid vältida?

Kulu- ja metsapõlengute vahel pole eriti vahet, sest nad mõlemad saavad alguse inimestest, kes pole hoolikalt tulega ümber käinud. Seaduste ja õigusaktidega on seatud nõue, et metsas võib lõket süüdata ainult selleks ette nähtud ja märgistatud kohas. Ja pärast peab selle vee või pinnasega ära kustutama.

Samuti ei või inimesed metsas igal pool suitsetada ja põlevaid suitsukonisid maha visata, sest seegi võib põhjustada tulekahju.

Loe edasi Virumaa Teatajast

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.