Tarvanpää selts – kümme aastat !

Tarvanpää seltsi moodustamisest möödus kümme aastat

Kui rahvatantsuansambel Tarvanpää alustab oma 57 hooaega, siis Tarvanpää Selts sai alles kümneaastaseks.

Tarvanpää oli ETKVL-i tootmiskoondise Rakvere juures tegutsev rahvatantsuansambel. 1992. aastal tekkis tantsurühma ellujäämise küsimus, sest vanad struktuurid lagunesid ja omandisuhted muutusid. Nõnda loodigi 18. oktoobri õhtul kümme aastat tagasi Tarvanpää Selts.

Rakvere 700. sünnipäevaks sai Tarvanpää linnavalitsuse poolt kingiks väikese tarva kuju, sest hoidis Tarvanpää nime ka vene ajal. Seepärast otsustatigi seltsi kümnenda aastapäeva puhul koguneda just Vallimäele ümber tarva skulptuuri, tuletada meelde seltsi loomist, laulda regilaul elu ja inimeseks olemise mõttest.

Seejärel suunduti koos sõpradega rahvakunstiansamblist Leigarid Katariina Keldrisse pidutsema.

Tarvanpää hing on juba 34 aastat olnud koereograaf Maie Orav. “Isiksused ja poolhullud viivad asja edasi,” arvab Orav, sest Tarvanpää pika ajaloo jooksul on leidunud inimesi, kes on olnud nõus ilma rahata ja sageli ise peale makstes folklooriga tegelema.

Maie Orav tunneb rõõmu ka sellest, et Tarvanpääl on oma nägu Eesti kultuuris ja et just selle seltsi tantsijaid mehi peetakse kõige mehelikemateks. Samuti näeb Virumaa tantsumemm, et tema õpilaste seast on välja kasvamas uued tegijad.

Tarvanpää Selts tegeleb eesti kultuuri säilitamise ja hoidmisega. Seltsi kuulub pillirühm ja kaheksa tantsurühma: mudilased, esimese ja seitsmenda klassi rühm, keskkoolirühm, põhi-, vilistlas- ja segarühm ning folkloorirühm “Rikkad ja ilusad”.

Kokku on Tarvanpääs 161 inimest, kellest kaks kolmandikku kuulub ka Tarvanpää Seltsi.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.