USA suursaadik Eestis vilksatas Virus käia

USA suursaadik Eestis vilksatas Virus käia

Ameerika Ühendriikide suursaadik Joseph Michael DeThomas võttis eile ette visiidi Lääne-Virumaale, mõne nädala eest toimuma pidanud visiit lükkus siis edasi USA Kongressi delegatsiooni külaskäigu tõttu.

Eriliste turvameetmeteta liikunud USA suursaadik Joseph Michael DeThomas käis maavanem Marko Pomerantsi saatel Rägavere mõisas ja Lääne-Virumaa Kutsekõrgkoolis Mõdrikul.

Samuti õnnitles suursaadik Rakvere uut linnapead Andres Jaadlat esimesel tööpäeval.

Vanem kui USA

Rägavere mõisaomanik Morgan Hammerbeck tutvustas Joseph DeThomasele märtsikuuks valmivat ajaloolise mõisahoone remonti. “On väga kena näha, kuidas asjad liiguvad kiiresti,” märkis suursaadik.

Muu hulgas juhtis Morgan Hammerbeck suursaadiku tähelepanu ühele renoveeritavale aknaraamile, mis olevat vanem kui Ühendriigid. Naeratades nimetas suursaadik DeThomas seda detaili huvitavaks.

Avatud ja positiivse olemisega suursaadik ei kirtsutanud nina ka Rägavere mõisa lambatallis. Ta tuletas hoopis meelde Saaremaal kuuldud infokildu, et Nõukogude ajal püüti edutult maksimeerida korraga liha ja villa hulka lammastel.

Eestikeelne kõne

Mõdrikul Lääne-Virumaa Kutsekõrgkoolis uuris Ameerika saadik huviga õpperuumide olukorda. Õpperuumide heakorra kõrval hämmastas suursaadikut tõik, et Mõdrikul õpib tervelt tuhat ükssada inimest.

Mitut keelt valdav Joseph DeThomas esitas ka klassitäiele kutsekõrghariduse taotlejale paberi abil üpris sorava eestikeelse kõne. Meeldiv elevus suursaadiku kõne üle peegeldus nii õpilaste kui ka kutsekõrgkooli direktrissi Helle Noorväli näol.

Ameerika suursaadik, kes tunneb hästi rahvusvahelise julgeoleku ja majanduspoliitika küsimusi, andis kooliperele lubaduse tuleva aasta alguses neile pikema loenguga esineda.

Õnnitles linnapead

“Mulle oli isiklikult meeldiv, et USA suursaadik mind õnnitles,” tundis Rakvere linnapea Andres Jaadla heameelt. “Rääkisime koostöövõimalustest. Suursaadik lubas “tshekata”, mida teha annab.”

Andres Jaadla tõi põgusal kohtumisel jutust läbi käinud märksõnadena esile ettevõtluse alase info vahetamise, kultuurikoostöö ja sõpruslinnade leidmise. “Näen, et kindlasti jätkame suhtlust,” lisas Jaadla.

“Väga kena,” võttis suursaadik DeThomas kokku oma esmamuljed Lääne-Virumaalt. “Olen eriliselt rahul, et tulin sellisel ilusal talvepäeval. Sõita oli ka väga meeldiv.”

Suursaadik lisas, et tegelikult pole ta Lääne-Virumaal esmakordselt. “Olen käinud siin parkides ja rannikul,” ütles Joseph DeThomas. “Praegune on minu esimene ametlik külaskäik siia maakonda, aga meeldiva looduse pärast olen siin päris tihti käinud.”

Ameerika Ühendriikide suursaadik lahkus Lääne-Virumaalt pärast keskpäeva.

DETHOMAS:

Joseph Michael DeThomas andis ametivande 9. novembril 2001. Tema eelmine ametipositsioon oli USA välisministeeriumis massihävitusrelvade leviku tõkestamise büroo asejuhataja. DeThomas räägib saksa, hispaania ja pärsia keelt ning õpib eesti keelt.

–>Vahur Afanasjev
vahur@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.