Vabariigi Presidet kohtus hommikul Ida-Viru maavalitsusega, IVOL-iga

Vabariigi Presidet kohtus hommikul Ida-Viru maavalitsusega. Maavanem Rein Aidma tutvustas majandus- ja sotsiaalset olukorda maakonnas. Seejärel tutvus riigipea Sillamäe Eesti kooliga ja kohtus Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatusega. Kohtumisel tutvustas Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toila vallavanem Bruno Uustal omavalitsuste tegevust raskendavaid probleeme: nn hiiliv haldusreform, ülesannete jaotamine riigi ja omavalitsuste vahel. Uustali mõtted kõlasid kokku Vabariigi Presidendi kõnes kohalike omavalitsuste foorumil 22. novembril 2001 väljendatud seisukohtadega, mis näitab, et president mõistab omavalitsuste muresid.

Kohtumisel selgus, et tänaseks ei ole Eestis läbiviidud reformid lahendanud regionaalseid probleeme, vaid on neid pigem tekitanud. Nagu ütlesid omavalitsustöötajad, on üks põhjusi see, et riik küll delegeerib ülesandeid omavalitsustele, kuid ei kindlusta nende täitmist vajalike vahenditega.

Lähemal ajal kutsub president ellu kohalike omavalitsuste ja regionaalse arengu nõukogu, mis asub otsima lahendusi täna tõstatatud küsimustele.

Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 29. jaanuaril 2002

Postitatud rubriiki Info. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.