Viru Keemia Grupp peab läbirääkimisi kontserni Viru Aromaatika müügiks

VKG juhatuse esimehe Janek Parkmani sõnul on Viru Aromaatika müük üks osa VKG pikaajalisest arengustrateegiast, mis näeb ette keskendumist peamiselt põlevkivil baseeruvate kemikaalide tootmisele. “Lisaks uute äride alustamisele näeme VKG konkurentsieelist eelkõige põlevkivi termilises töötlemises ning sel teel väärtuslike keemiatoodete valmistamises. Kõrvaltegevustest on kavas aegamööda loobuda,” täpsustas Janek Parkman.

“Viru Aromaatika tegevus sõltub ainult välisturgudel toimuvast. Ameerika vastu suunatud terroriaktiga maailmas alanud ebakindlus on viinud keemiaturud langusesse. Palju on prognoosimatut, mis on muutnud edasise tegevuse kavandamise keeruliseks. See kõik ainult kiirendas Viru Aromaatika müügiläbirääkimiste alustamist,” selgitas Janek Parkman Aromaatika müügi tagamaid.

Viru Aromaatika netokäive 2000. aastal oli 248 mln. ja kasum 7,5 mln. krooni. Ettevõtte toodangu hinnad on börsidel 400 dollarilt tonni kohta langenud 2001. aasta septembrist madalamale kui 200 dollarit tonni kohta. Seetõttu prognoosib VKG Viru Aromaatika kahjumiks 2001. aastal kuni 20 mln. krooni.

Viru Aromaatika võimaliku ostjana näeb Janek Parkman firmat, millel on rohkesti kogemusi nii tooraine hanke- kui ka toodangu müügiturgudel.

“Viru Aromaatika annab tööd 100 inimesele, kes õnnestunud müügitehingu puhul säilitavad töökoha. Sellise kavatseme teha ostu-müügilepingu,” kinnitas Janek Parkman.

Lisaks tähendab Viru Aromaatika müük lõppu spekulatsioonidele ettevõtte seotusest salakütusega tegelevate firmadega.

Viru Aromaatika ei ole kunagi tegelenud mootorikütuste tootmisega. Tolli- ja maksuameti kontrollreid, mis leidis aset novembri lõpus ja pälvis suurt tähelepanu avalikkuses, ei leidnud Viru Aromaatika tegevuses midagi taunimisväärset.

Tolliameti tollijärelevalve osakonna kontrollitalituse peaspetsialist Enn-Toivo Annuk kinnitas: “Novembri lõpus toimunud tolliameti kontrollreid ei leidnud Viru Aromaatika tegevuses mingeid puudusi.”

Ida-Viru maksuameti direktori kt. Raissa Vares lisas: “Viru Aromaatika raamatupidamis- ja asjaajamise kord on korrektne ning vastab seadustele. Meil ei ole pretensioone.”

Samuti ei ole tehtud ühtegi ettekirjutust, mis kinnitab seda, et suurettevõttele omaselt vastab Viru Aromaatika tegevus seadustele ja on alati olnud korrektne.

VKG on Eesti suurim keemiatööstuskontsern, mis annab tööd 1300 inimesele.

Postitatud rubriiki Info. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.