VE: Aug, Andrus – rattur

Andrus Aug: kiiver päästis elu
17.05.2004


Andrus Allika

Ruut Ratastoolist ongi hea rattasadulasse minna, naljatab haiglavoodis Aug

Ruut Aug loodab kiirele paranemisele ja soovib Ateena olümpial startida

Uudise pilt
Pärast kukkumist viibis Andrus Aug kümmekond minutit teadvuseta.
Foto: cyclingnews.com

Reedel Giro d’Italia kuuendal etapil pärast finiðit raskelt kukkunud Andrus Aug viibib kolme luumurruga Milano haiglas ja ootab optimistlikult puusaoperatsiooni.

“Rangluu ei anna puusaluu kõrval tunda, õnneks ei ole luu ka nihkes. Murdunud luuga sõrm on teise sõrme külge seotud ja ootab operatsiooni, mis tehakse koos puusaoperatsiooniga,” kirjeldab Aug oma seisundit. “Puusaluu murd on kõige tõsisem, aga seegi pole mingi keeruline operatsioon, mõned tükid keeratakse lihtsalt kruvidega kinni.”

Milano haiglas, kuhu alguses Rooma lähistele väikehaiglasse toimetatud Aug Luca Milani ja tema eestlannast abikaasa algatusel üle viidi, hoolitsevad ratturi eest parimad arstid ning operatsiooniks on kasutada parim tehnika.

“Homme tehakse veel mingid täpsemad opieelsed uuringud, jääb vaid üle oodata, et operatsioon õnnestuks,” õhkab Aug.

Reedese kukkumise peasüüd-laseks peab Aug vihma. “Pidurdasin kohe pärast finiðit, aga oli tunne, nagu pidureid ei olekski,” meenutab Aug. “Eks ma olen massilt natukene raskem ka, sõitsin teisele selga ja kukkusin vastu metallpiirdeid. Kiiver päästis elu. Kiiver oli katki, muhud olid peas, kümneks minutiks oli pilt eest ära. Kui kiivrit poleks olnud, poleks pilt tagasi tulnudki.”

Aug kahetseb, et Girol hea vormi realiseerimine katki jäi: “Pärast Cipo katkestamist võinuks mul endal avaneda võimalus tulemusele sõita. Aga mis siin halada. Kuigi selili voodis lebamine pole lõbus tegevus, saan vähemalt telerist Girot vaadata.”

Aug loodab kiiresti paraneda ja ka Ateena olümpial startida, tõenäoliselt küll mitte parimas vormis. “Loodan kiiresti rajale naasta. Selle väikehaigla arstid arvasid, et hull lugu, Milano omad lubavad, et saan 10-15 päeva pärast haiglast välja ja varsti ka kepiga käima. Pole hullu, ratastoolist ongi hea rattasadulasse minna.”

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.