VE: Caffari, Dee – esimene naine “valepidi” ümber maailma

 

Inglanna sõitis «valepidi» ümber maailma
19.05.2006 12:09

Eile jõudis Suurbritanniasse tagasi 33-aastane inglanna Dee Caffari, kes purjetas esimese naisena «valepidi» ümber maailma, kirjutab The Telegraph. Foto: AFP

Dee.jpg: Caffari seilas idast läände, maakera pöörlemisele, tuultele ja hoovustele vastupidises suunas, mis muutis tema teekonna kaks korda pikemaks ja raskemaks.

Kuue kuu jooksul läbis julge naine üksinda purjetades oma 21-meetrise Aviva nime kandva jahiga 52 380 kilomeetrit.

178 päeva merel olnud Caffari magas korraga ainult poolteist tundi.

«Mind ei lase lahti mõte, et olen hakkama saanud millegi sellisega, mis paneb mind ühele pulgale kangelastega, keda ma tavaliselt ajalooraamatutest imetlen,» ütles kange naine.

Ta lisas, et talle pole tema saavutuse suurus veel kohale jõudnud.

Graafiku järgi pidi purjetaja Suurbritannia rannikuvetes asuva finišijoone ületama kohaliku aja järgi eile hommikul kell 8, kuid tugeva tuule tõttu jõudis ta kohale alles eile õhtul natuke enne kella 18.

«Jätkasin viimasel päeval edasiliikumist üheksa või kümne sõlmega ning nautisin ilusta päikeseloojangut ja viimast ööpäeva oma purjeka pardal,» ütles Caffari.

Naist saadavad tema teekonna lõpp-punkti Solenti sadamas Briti mereväe fregatid ja pühapäeval peaks purjetaja jõudma Southamptonisse, kus tal esimest korda üle poole aasta on võimalik oma perekonda näha.

Toimetas Inna-Katrin Hein

 
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.