VE: druiidid

Druiidid protestivad Suurbritannia eelajaloolises paigas asuva kaevanduse vastu 02.05.2005 15:59PM Online

Umbes 100 druiidi usku inimest kogunes Suurbritannias North Yorkshire`is asuvas Thornborough Henge nimelises eelajaloolises kohas, et tähistada kevade algust ja protestida lähedalasuva kaevanduse laienemise vastu, kirjutab The Telegraph.

druiidid.JPG:

Traditsioonilistes kostüümides druiidid Stonehenge`i taustal.
Foto: EPA

Thornborough`s asub kolm identset mullaringi, mille läbimõõt on 800 jalga (280 meetrit), olles mitu korda suurem kui kuulus Stonehenge. Arheoloogid pakuvad nende vanuseks 5000 aastat.

Senised väljakaevamised on toonud päevavalgele esemeid, mille vanus ulatub 2000 aasta taha. Leiti ka rituaalne matmispaik aastast 50 m.a.j., kus oli neli hobuse skeletti.

Põhja-Inglismaa suurimad neoliitilised mälestised asuvad ainult mõne jardi kaugusel kohast, kuhu soovitakse rajada uus kaevandus.

Tarmac Northern kaevanduskompanii, mille laienemise vastu protesti tõsteti, toodab nimetatud piirkonnas 500.000 tonni liiva ja killustikku aastas.

Firma esindaja sõnul on ette võetud samme eelajaloolise monumendi kaitsmiseks ning eraldatud raha Suurbritannia kultuurimälestise kaitsega tegelevale English Hertage fondile.

Firma kaevanduste laiendamise küsimus on arutlusel ka kohalikus omavalitsuses, kuid paljud kohalikud elanikud siiski kardavad, et see luba antakse ning ajaloolise väärtusega paik saab kahjustada.

Kohaliku ajaloomälestiste kaitsega tegeleva organisatsiooni Timewatch esindaja George Chaplini oli seisukohal, et druiidide kogunemiskohad on ajaloomälestised ning on olemas teisi kohti, kus kaevandus rajada.

Druiidid olid keldi ühiskonnas preestrid, kohtunikud ja nõuandjad, korraldasid usulisi kombetalitusi ning vastutasid hõimupealiku poegade õpetamise eest.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.