VE: Eesti Vabadusvõitlejate Ida-Virumaa ühendus

29.01.1994.a. kogunes Viru Kõrgepingevõrkude saali (Jõhvis Sompa t. 36) üle saja endise vabadusvõitleja – saksa vägedes teeninud mehed, soomepoisid, endised metsavennad, et panna alus oma organisatsioonile. Arutati loodava ühingu põhikirja, millele tehti hulgaliselt parandusi ja täiendusi ja pärast “iluravi” ning ligi tunniajalist arutelu tõdeti, et ühel häälel pandi alus Eesti Vabadusvõitlejate Ida-Virumaa ühendusele.

Kokkutulnud valisid 7-liikmelise juhatuse ja määrasid kindlaks tulevased töösuunad, millest tähtsamaks kujunes sotsiaalse kaitse ja suhete loomine vastavasisuliste organisatsioonidega meil ja mujal. Sellele järgnes tulevase ühingu liikmete registreerimisega seotud küsimuste lahendamine ja tulevase töö korraldamine.

Peagi tulid ued ülesanded, mis olid seotud sõjamälestusmärkide rajamisega ja Sinimägede memoriaali rajamisega seotud probleemid.

Eriti aktiivselt osaleti 1994.a. juulis Vaivara Sinimägedes Narva lahingute 50. aastapäeva üritustel. Viimastel aastatel on ühinenud vabadusvõitlejatega “Memento” liikmed ja koostöös korraldatakse üritusi ja täht- ja leinapäevade tähistamisi.

Arthur Ruusmaa, aluseks meenutused asutamisürituselt ja järgnevatelt kohtumistelt ja koosüritustelt.

Avo , ma arvan, et lisa võiksid küsida järgnevast ajaloost Viktor Roosipuu käest, kes on olnud kroonik ja päevikute koostaja.

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.