VE: Estonian Air

SAS ostis 300 miljoni krooni eest osaluse Estonian Airis
11.09.2003

SAS Group ja Taani lennufirma Maersk Air A/S on allkirjastanud Eesti lennukompanii Estonian Air 49 protsendi aktsiate ostu-müügi lepingu, mille maksumus on 180 miljonit Rootsi krooni ehk ligi 300 miljonit Eesti krooni.

Estonian Air jätkab tegutsemist sama nime all ja iseseisva lennufirmana, teatas lennufirma.

Estonian Air teised omanikud on Eesti riik 34 ja investeerimispank Cresco 17-protsendiga.

SAS Grupp on samuti allkirjastanud lepingu AS-iga Cresco, mis muu seas sätestab võimaluse, et SASi käes olevate Estonian Airi aktsiate arv võib tulevikus suureneda.

SAS Group omandab ka 100 protsenti Maersk Air Maintenance Estonia AS-i, Tallinnas asuva lennukite tehnilise hooldusega tegeleva firma aktsiaid.

Kõnesolev tehing on osa SAS Grupi strateegiast tugevdada oma rolli Läänemere piirkonnas.

Scandinavian Airlines avas lennuliikluse Stockholmi ja Tallinna vahel juba 1989. aastal, olles esimene Lääne lennufirma, kes alustas liinilende Eestisse.

Alates sellest ajast on SAS Grupi laienemine Balti riikides ja Soomes etendanud firma jaoks olulist osa positsiooni hõivamisel ja tugevdamisel selles piirkonnas.

Estonian Airi aktsiate omandamine SAS Grupi 2003. aasta majandustulemusi eeldatavalt ei mõjuta, küll aga oodatakse positiivset mõju 2004. aastal.

Lisaks oodatakse 2004. aastal 35 miljoni Rootsi kroonini ulatuvat sünergiaefekti.

Estonian Air asutati 1991. aastal ja erastati 1996. aastal. Maersk Air omandas siis 49 protsenti aktsiapakist. Seoses erastamisega ettevõte restruktureeriti ja lõpetati lennukipargi uuendamine Boeing 737-500 ja Fokker 50 tüüpi lennukitega.

Estonian Air teenindab regulaarlennuliine Tallinna ning Kopenhaageni, Stockholmi, Oslo, Moskva, Kiievi, Vilniuse, Frankfurdi, Hamburgi, Berliini, Londoni ja Pariisi vahel. Oluline osa lennuliiklusest toimub Tallinnast Kopenhaagenisse ja Stockholmi.

Estonian Airil on 311 töötajat. Viimased kaks aastat on firma lõpetanud puhaskasumiga – 2001. aastal 14 miljonit krooni ja 2002. aastal 39 miljonit krooni.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.