VE: Florinski – pühak

Õigeusklikud kaevasid pühaku säilmed välja

---

BNS
3. juuli 2003 5:45
Õigeusklikud kaevasid kolmapäeval Rakveres välja pühaku säilmed, mis tulevikus pannakse välja linna Jumalaema Sündimise Kirikus.

Enamlased mõrvasid Rakvere õigeusku preestri Sergius Florenski 1918. aastal, teatas Kanal-2 uudistesaade. Mullu suvel kuulutas Moskva patriarhaadi sinod Florinski pühakuks.

Kolmapäeval kaevasid õigeusklikud Moskva patriarhaadile alluva õigeusu kiriku metropoliidi Korneliuse juhtimisel pühaku säilmed välja. Teleuudiste andmeil säilmed puhastatakse, pestakse roosiveega ja pannakse spetsiaalses kirstus välja Rakvere Jumalaema Sündimise Kirikusse. Rakvere kirik saab praegu ainsaks pühade säilmetega pühakojaks Baltikumis, teatasid teleuudised.

Tegemist on vana traditsiooniga ning säilmed on õigeusu kirikus tagatiseks, et pühakud osalevad jumalateenistustel toimuvates palvetes, kirjutas Postimees märtsis.

Kui Venemaal, Ukrainas ja mujal maailmas on pühakuks kuulutatud õigeusu vaimulike säilmeid varemgi välja kaevatud ning kirikusse viidud, siis Eestis pole sellist asja varem teadaolevalt tehtud.

Rakvere koguduse preester Aleksander Lebedev on nentinud, et talitus nõudis pikka ettevalmistust ja paljude dokumentide vormistamist, sealhulgas kohtu luba. Oma nõusoleku säilmete väljakaevamiseks andis ka preestri Peterburis elav lapselaps.

BNS
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.