VE: Šur, Esja – NL kodanik

(08:11 03.07.2003)

Esja Šur kolib elukalliduse pärast Valgevenesse

Uudise pilt
Foto: ETA

TALLINN, 3. juuli (EPLO) – Kümne aasta jooksul Sillamäe pensionäride ühenduse eesotsas ligi kakssada miitingut ja piketti korraldanud Esja Šur kavatseb lähiajal Eestist ära Valgevenesse õe juurde kolida.

Šur põhjendas oma kavatsust rahapuudusega ning sellega, et Valgevenes on odavam elada. «Pealegi elab seal mu õde. Eestis mul aga sugulasi pole,» rääkis ta.

Millal Šur oma kava teoks teeb ning missugusesse Valgevene linna ta kolib, ta ei öelnud. Sel sügisel tähistab Šuri juhitav Sillamäe pensionäride ühendus kümmet aastat tegevuse algusest. Organisatsioon loodi 1993. aasta novembris.

Kokku on Sillamäe pensionäride ühendus korraldanud kakssada piketti ja miitingut. «Kõiki kokku lugeda oleks väga raske. Aga me korraldasime üritusi alati pühadel: 1. mail, 9. mail, 22. juunil, 7. novembril, Nõukogude Liidu asutamise päeval 30. detsembril, Nõukogude armee aastapäeval 23. veebruaril ning naistepäeval,» rääkis Šur.

Pea iga miitingu järel on organisatsioon laiali saatnud resolutsioone ja pöördumisi. Kõik, enamasti käsitsi või kirjutusmasinal kirjutatud dokumendid algavad sõnaga president. Neid on saadetud nii Eesti kui ka Venemaa presidentidele, valitsustele, ÜRO peasekretärile, Euroopa Nõukogu esimehele, Rooma paavstile, Venemaa patriarhile, pearabile, Norra kuningale.

Praegu taotleb Šur Euroopa kohtu kaudu riigilt kompensatsiooni ning veab vägikaigast Sillamäe linnaga, kes ei soovi organisatsiooni oma eelarverahaga aidata.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.