VE: Heckler&Koch, püstolitootja

Kaitsevägi hävitas vanu püstoleid
06.06.2006 13:46

Lisatud video
Kaitsevägi hävitas täna koostöös aktsiaselts Kuusakoskiga kuus tuhat relvastusest maha võetud püstolit Makaraov, TT ja Colt.

 
 
Püstolite jäänused pärast purustamist.
Foto: Kaitsejõudude Peastaap

Vanade püstolite hävitamises leppisid kokku kaitseministeerium ja kaitseväe uute püstolite tootja Heckler&Koch, vanade püstolite hävitamise tõttu sai Eesti uued püstolid oluliselt odavama hinnaga, teatas kaitsejõudude peastaap.

Kaitsevägi võtab uued püstolid Heckler&Koch USP kasutusele selle aasta jooksul, juba praegu on uute püstolitega varustatud välisoperatsioonidel osalevad kaitseväelased ja sõjaväepolitseinikud.

«Kaitseväe uued Heckler&Koch’i püstolid on maailma ühed parimad relvad,» ütles kaitseväe pearelvur major Vaido Halliküla. «Samas hävitatavad püstolid on relvatööstuse eilne või üleeilne päev ning need ei vasta tänapäevastele nõuetele ja standarditele.»

Püstolid PM, TT ja Colt purustati tükkideks metallikäitleja Kuusakoski metalliveskis. Purustatud materjal suunatakse taaskasutusse.

Purustamist jälgisid Saksa Liitvabariigi saatkonna ja firma Heckler&Koch esindaja, samuti kaitseministeeriumi ja kaitseväe esindajad.

Toimetas Peeter Kuimet, PM online

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.