VE: Lembit – allveelaev

Allveelaev Lembit võtab ette lühikese merereisi
06.06.2006 21:28BNS

Ajalooline allveelaev Lembit võtab mitme aasta järel ööl vastu laupäeva ette lühikese merereisi, et sõita Koplist Tallinna kesklinna osalema Admiraliteedi basseinis toimuvatel Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi (EALS) järjekordsetel merepäevadel.

 
Allveelaev Lembit
Foto: Peeter Langovits

EALS-i ühe eestvedaja Herkki Haldre sõnul saabub Lembit Koplist kesklinna puksiirlaeva abiga ja seda vaid juhul, kui ilmastikuolud ajaloolisele allveelaevale ohtlikud ei ole.

«Lembit jääb Admiraliteedi basseini pühapäevani, mille järel viib puksiirlaev aluse tagasi Koplisse meremuuseumi kai äärde,» ütles Haldre BNS-ile.

Eeloleval laupäeval ja pühapäeval juba kolmandat korda toimuvate EALS-i merepäevade eesmärk on taaselustada Tallinna kui iidse merelinna traditsioone.

Korraldajad kutsuvad inimesi vaatama vanaaegseid laevu, üritus on tasuta.

Linnarahval on võimalik lisaks Lembitule vaadata ka teisi ajaloolisi laevu, näiteks aurulaeva Admiral, kaljast Iris, kuunarit Blue Sirius, ajaloolist purjelaeva Pitkäpaasi Soome meremuuseumist ja Kotka merekooli õppelaeva Katarina.

Tartu lodjaehitajad tutvustavad Peipsi traditsioonilist lodjalaevandust, lisaks mängitakse mereteemalist muusikat, tutvustatakse merekombeid ja meretoitu.

Ürituse avab Tallinna linnapea, kes annab 100-aastasele laevakaptenile Einar Annikole üle aukirja.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.