VE: Himma, Paul – Rahvusooperi Estonia juht

Rahvusooperi Estonia juhid teenivad …

Kirsti Vainküla, SLÕL, 14. märts 2005

Parima palgaga teatrijuhid töötavad rahvusooperis – nii peadirektor Paul Himma kui ka loomejuht Arvo Volmer teenivad kuus 50 000 krooni, millele lisandub helde bensiini- ja telefonihüvitus.

Kalev Lilleorg
MAKSUMAKSJA JAOKS KALLEIM TEATRIJUHT: Rahvusooperi peadirektori Paul Himma kuupalk on 50 000 krooni, sellele lisandub ametiauto bensiiniraha ning mobiiltelefonikõnede hüvitus.

Maksumaksja jaoks kalleim teatrijuht on rahvusooperi peadirektor Paul Himma, kelle 50 000 krooni suurusele kuupalgale lisandub iga kuu 4000 krooni ametiauto bensiiniraha ning 2500 krooni mobiiltelefonikõnede hüvituseks.

Estonia loomingulise juhi Arvo Volmeri kuupalk on samuti 50 000 krooni ning peadirektoriga võrdselt võib ta ka mobiiltelefoniga lobiseda.

Kris Taska varjab 40 000 krooni suurust palka

Mõni nädal tagasi konkursita Draamateatri direktoriks pandud filmimees Kris Taska kaitseb oma palganumbrit nagu riigisaladust: «Mina olen üles kasvatatud sellises arusaamises, et see teema ei kuulu inimeste omavahelisse arutellu.»

Teatri sihtasutuse nõukogu esimees Margus Allikmaa ei mõista Taska tõrksust.

«Sihtasutuse juhi palk on täiesti avalik. Kuidas saab nii olla, et seda saab kuidagi varjata?» imestab ta ja ütleb Taska kuutasuks 40 000 krooni. Summas sisalduvat telefonihüvitus ning nii ametiauto liisingmakse kui ka bensiiniraha.

«Lõppkokkuvõttes ei ole tema palk suurem kui teistel teatrijuhtidel, kellel on samuti ametiauto ja sidekulud,» hindab Allikmaa, saades pärast mõningat rehkendamist Taska ametiautoga seotud igakuiseks kuluks koguni kuni 15 000 krooni.

Draamateatri peanäitejuht Priit Pedajas saab palka 30 000 krooni, kuid temalegi on teater andnud ametiauto ning korvab ka bensiini- ja telefonikulu. «See teeb kokku umbes 40 000.»

Aivar Mäe rabab kahel kohal

Vanemuise teatrit ja Eesti Kontserti juhtiv Aivar Mäe teenib esimesest 23 000 ja teisest 25 000 krooni. Eesti Kontsert on talle ka ametiauto andnud, mille sõidukulu makstakse Vanemuisega kahasse.

Ülejäänud teatrijuhtide sissetulek on juba tublisti kahvatum, ent samuti mitte närune.

Rakvere teatri juht Indrek Saar teenib 25 000 ning Vene Draamateatri direktor Marek Demjanov 24 500 krooni. Viimasel on ka ametiauto ning 1500 krooni eest igakuist kõneaega.

Tallinna linna rahastatava Linnateatri direktor Raivo Põldmaa teenib kuus 23 000 krooni. Ametiautot tal pole ning telefonikõnesid kaetakse 600 krooni eest.

Vaid 1000 krooni vähem saab riigilt Nukuteatri direktor Meelis Pai, kel ka teatri autod käsutada.

Ugala maksab Peeter Tammearule juba kolmandat aastat 18 000 krooni palka ning 500 krooni telefonikõnede eest. «Aga ta ei räägi seda summat täis. Ja kui autot vaja, siis teda sõidutatakse – juhiluba tal pole,» täpsustab finantsjuht Eneken Triisa.

Samamoodi 18 000 krooni teenivad ka NO99 juht Tiit Ojasoo ja Endla direktor Ain Roost. Viimase telefonilimiit on 500 krooni ning ametisõidud saab tehtud teatri autoga.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.