VE: Rakvere Muusikakool

Rakvere Muusikakool 
 
Rakvere Muusikakool tähistab sel nädalavahetusel oma 60. juubelit kontsertide ja aktusega ning on välja andnud raamatu kooli ajaloost. 

Juubelikontserdid ja aktus toimuvad Rakvere Gümnaasiumi saalis. Neljapäeval kell 18 esinevad kooli õpilased, reedel kell 18 on õpetajate kontsert.

Aktus toimub laupäeval kell 15 ning seal esinevad vilistlastest, õpilastest ja õpetajatest koosnevad orkestrid.

 
Muusikakool kutsuti ellu 1945. aasta märtsis legendaarse muusikapedagoogi Jaan Paku eestvedamisel, kes ka ise kooli pkka aega juhtis. Rakvere Muusikakooli 810 lõpetanu hulgas on väga tuntud muusikuid, nendest maailmas tunnustatuim on helilooja Arvo Pärt, kes lõpetas kooli 1953. aastal.
Kooli lõpetanutest on kohal ka diplomite number 1 ja 2 omanikud. 1948. aastal sai diplomi number 1 muusikapedagoog, kauaaegne Muusikaakadeemia õpetaja Valve Lepik ning diplomi number 2 tuntud koorijuht Kuno Areng.
Rakvere Muusikakooli juubeli puhul on endine kauaaegne direktor Liivi Lukas koostanud kooli ajaloost raamatu, kust leiab mitmete õpilaste ja õpetajate meenutusi oma õpingutest muusikakoolis.

Rakvere Muusikakooli direktori Toivo Peäske sõnul õpib koolis praegu ligi 150 õpilast, lisaks tegutseb eelklassirühm ja laulustuudio. Õpetajaid on 25, kelle hulgas on nii aastakümnetepikkuse kogemusega kui ka päris esimest aastat töötavaid pedagooge.

Õppida saab Rakvere Muusikakoolis praktiliselt kõiki pille, lisaks toimuvad solfedžo, muusikaloo ja üldklaveritunnid. Koolil on oma orkester, üha rohkem pööratakse tähelepanu ansamblimängule.

Pärast laupäevast aktust toimub pidulik koosviibimine Rakvere Muusikakoolis Posti 6b. Kool kutsub sinna külla kõiki endisi õpetajaid ja õpilasi ning palub oma osavõtust teatada telefonil 32 55 741 ja 32 55 743 või aadressil rakmuusika@hot.ee

 
Jaanus Nurmoja, Rakvere LV info- ja avalike suhete spetsialist 15.03.2005 14:55
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.