VE: Jaadla, Andres – linnapea

Rokkiv meer meenutas kitarriga kooliaegu


Andres Jaadla (vasakul) näitas koos oma kunagiste bändikaaslastega, et vanad oskused pole kulunud. Ühtlasi näitas linnapea noortele, kuidas tuleb oma vaba aega sisustada. Foto: Tairo Lutter

Rakvere linnapea Andres Jaadla rokkis läinud laupäeva õhtul Rakvere rahvamajas koos kohalike noorte bändidega, tähistades oma kooliaegse punkansambli Süütu vanaema 22. sünnipäeva.

Rajult kitarri mänginud Jaadla tunnistas, et päris võimas tunne on taas vanade sõpradega laval olla ja pillid kokku kõlama panna. Läbi helivõimenduse pole ta laval ammu mänginud ning kodus oleva naturaalkitarri kättevõtmisekski napib aega.

Süütu vanaema pani punki

Et mitte ainult isekeskis musitseerida, võeti appi ka rahvamaja keldris tegutsev noortepunt Marras, kes esines laupäeval enne Süütut vanaema eriti võimsalt.

Punkkontserti kogunes kuulama-vaatama paras ports nahktagides näpuviskajaid, kellele linnapea hoogne tegutsemine oli heaks eeskujuks.

Süütu vanaema esitas oma aastapikkuseks jäänud hiilgeajal protestilaule, nagu tol ajal ühele punkbändile kohane, esineti koos nii Propelleri, Generaator M-i kui ka just tol ajal alustanud Vennaskonnaga.

Lugusid kogunes neil terve plaadi jagu ning kunagiste bändimeeste peas mõlgub ka albumi väljaandmise mõte. Süütu vanaema tegutses aastatel 1982-1983, mil bänditegijad ise olid 15-16-aastased. Pärast seda on iga aasta novembri algul ansambli sünnipäeva puhul kokku saadud, kuid kontserti pole siiani antud.

Operatsioon nurjas Üllar Saaremäe esinemise

Tegelikult pidi kontserdil üles astuma ka Briti punklegendi Sex Pistols laule esitav eksperimentaalrühmitus nimetusega Borrowing Bros., kuid selle solist, Rakvere Teatri peanäitejuht Üllar Saaremäe, kes pidi üritust ka konfereerima, sattus läinud nädalal mandlilõikusega Tartu Maarjamõisa haiglasse ning pärast seda ka SLÕhtulehe andmetel tõsiste tüsistustega intensiivravile.

Borrowing Bros.-i basskitarrist, Viru-Jaagupi koguduse diakon Tarmo Linnas ütles, et kuigi Üllar Saaremäel oli juba proovide ajal tugev põletik, röökis ta ikkagi täiest kõrist intensiivsel prooviperioodil Sex Pistolsi lugusid laulda.

“Üllar oli pärast mandlilõikust kuni laupäevani hingamisaparaadi all, kuid pärast seda pidi ta viidama üldosakonda,” teadis diakon Tarmo Linnas.

Grupil, kuhu kuuluvad veel Elmar Sats ja Bonzo, oli ainuüksi juba novembris kavas neli ülesastumist, kaks neist toetuskontserdid “Laulvad näitlejad” Tallinnas ja Tartus Maarja küla heaks, ent nüüd jääb sinna minemata.

Rakvere Teatrist öeldi, et Üllar Saaremäe haiguse tõttu jääb osa etendusi ära, osades on aga rollid ümber jaotatud.

SÜÜTU VANAEMA:

Kunagise Tallinna 20. Keskkooli koolibändi moodustasid laulja Riho Rosberg, kes on praegu Nukuteatri näitleja ja tuntud Kingpoolena, bassi mängib arvutiprogrammeerija Gunnar Kuhi, trumme taob pikaaegne Viru kelner ning praegune müügimees Ivar Heinlo ning soolokitarri mängib praegune Rakvere linnapea Andres Jaadla.

–>Aarne Mäe
aarne@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.