VE: Remma, Oliver – Oliver

«Oliver mängis hoolimata haigusest võiduka lõpuni!»

Katrin Lust, SLÕhtuleht, 4. november 2003

oliver.jpeg:  Tiina Kõrtsini
PIDAS LÕPUNI VASTU: Kuigi Oliver Remmat turgutati kontrolletenduse vaheajal nuuskpiiritusega, tegi ta haigusest hoolimata etenduse lõpuni kaasa.

Vaatamata palavikule ja peapööritusele, suutis muusikali «Oliver!» peategelane Oliver Remma etenduse lõpuni mängida. «Aga laval ei saa ju kokku kukkuda,» ütleb Remma, keda näitlejad enne lavale minemist nuuskpiiritusega turgutasid.

 
Muusikali esimene vaatus lõpeb nimiosalise Oliveri vargusstseeniga, kus poiss jookseb kõrgetest treppidest üles-alla ning proovib kõigest väest tagaajajate käest põgeneda. Vaatus päädib väikese suli kättesaamisega. Päris Oliveri jaoks põhjustas stseen reedese kontrolletenduse ajal temperatuuri tõusu ja tugeva peapöörituse. Poisi jaoks oli suur vaev 4000pealise publiku ees püsti püsida.

«Laval oli nii palju trampimist, et järsku tundsin, kuidas pea käib ringi ja väga paha on olla,» mäletab 21. kooli 3. klassi õpilane Oliver Remma (9) kontrolletenduse esimest vaatust. Tal oli juba hommikul 37,5 kraadi palavikku, peapööritus ja köha, mis keset etendust veelgi tugevamalt märku andsid. «Mul oli väga paha olla,» tunnistab Oliver. «Etendus käis ja ma ei saanud ju pooleli jätta.»

Pärast nuuskpiiritust läks enesetunne paremaks

«Lavalt tulles ta hingeldas ja oli näha, et tal on väga halb olla,» meenutab muusikali üks produtsent Tarvo Krall. «Püüdsin selles olukorras käituda ratsionaalselt ja leida võimalikku lahendust. Mõned naised läksid Oliveri abitus seisus nähes emotsionaalselt endast täiesti välja.»

«Jooksin grimmiruumi ja tõin talle nuuskpiiritust. Paanikamoment oli tõesti olemas,» räägib muusikalis kaasa löönud laulja Anneli Pilpak, kes haiget poissi põhiliselt lava taga turgutas. Tema sõnul läks Oliveri enesetunne pärast nuuskpiirituse andmist nähtavalt paremaks. «Oi, nuuskpiiritus oli nii halb,» krimpsutab poiss tagantjärele nina, «nagu paljud asjad, mida esimest korda proovid.»

«Ta oli väga vapper.»

Oliveri kolleegidel jätkub poisi jaoks ainult kiidusõnu. «Oliver mängis hoolimata haigusest võiduka lõpuni,» kiidab Pilpak. «Ta oli väga vapper,» lisab Krall.

«Teises vaatuses ju polnud enam nii palju mürgeldamist,» ütleb Oliver, kellel ei tulnud kontrolletenduse ajal kordagi mõtet esinemist pooleli jätta, kuigi sama rolli jaoks on olemas veel kaks poissi. «No nii ei saa ju, et ühe vaatuse teen ja teist enam ei tee,» kinnitab ta. Nuuskpiiritus, vaheaeg ja vanaemaga jalutamine mõjusid poisile nii kosutavalt, et ta osa nõnda lõpuni täitis, et keegi juhtunust arugi ei saanud. «Laval küll ei paistnud, et tal midagi viga oleks,» kinnitab kohalviibinud Mati. «Väga hästi oli kõik.»

«Esietenduses tahtsin väga mängida,» ütleb Oliver põhjuse, miks ta haigusest välja ei teinud. Tänaseks on gripp Oliveri rahule jätnud ja alles on ainult väikene köha, mis töötegemist ei sega. «Oliveri!» on jäänud tal mängida veel viis korda.

Pilt kavalehelt:

Oliveri kaaslased.jpg:  

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.