VE: Johansson, Scarlett – uus Marilyn Monroe?

Scarlett Johansson – kas uus Marilyn Monroe?Triin Tael, neljapäev. 11. märts 2004

All Over Press/Getty Images
NAINE TÜDRUKU KEHAS: 19aastane Scarlett Johansson on veendunud, et tema noores kehas pesitseb kogenud hingega naine. Omavanuste noormeeste kohta ütleb ta: «Need saavad küpseks alles kolmekümneselt.»
Kaader filmist
NAGU VÕÕRAD ÖÖS: Sofia Coppola südamlik ja humoorikas «Tõlkes kaduma läinud» viib keset suurlinn Tokyo melu kokku kaks täiesti erinevat inimest, verinoore abielunaise (Scarlett Johansson) ja morni filmitähe (Bill Murray). Coppola võitis filmiga parima originaalstsenaariumi Oscari. Murray kaotas kuldmehikese Sean Pennile.

Homme jõuab Eestis linale koomiline draama «Tõlkes kaduma läinud», mille naispeaosatäitjat Scarlett Johanssoni nimetatakse juba uueks Marilyn Monroeks. 19aastane ameeriklanna on kindlasti sama blond ja sensuaalne, kuid lisaks on teda õnnistatud rabava ümberkehastumisoskuse ja tugeva iseloomuga.

 
Eelmise aasta võib Hollywood kuulutada Scarletti omaks. Kahe osatäitmise eest – draamades «Pärlkõrvarõngaga tüdruk» ja «Tõlkes kaduma läinud» – esitati näitlejatar parima naispeaosalise Kuldgloobuse kandidaadiks. Tippauhind jäi küll saamata, kuid seda korvab ehk BAFTA ehk brittide lemmiknaisnäitleja tiitel.

Sofia Coppola draama «Tõlkes kaduma läinud» kirjeldab kahe üksiku hinge teineteiseleidmist keset Tokyot. Scarletti tegelaskuju Charlotte’i vaevab nukrus, sest fotograafist abikaasa (Giovanni Ribisi) on ta võõras linnas unarusse jätnud. Vastu kõi ki ootusi sõbruneb ta endast kõvasti vanema Ameerika filmistaari Bobiga (Bill Murray). «Pärlkõrvarõngaga tüdrukus» mängib Scarlett hollandi maalikunstniku Jan Vermeer van Delfti teenijat ja muusat. Äsja sai valmis «Lembelaul Bobby Longile», kus näitlejatari partner on 50aastane John Travolta.

Hindab küpseid mehi

Muuseas, ka eraelus tunneb Scarlett tõmmet küpsemate meeste poole. Boyfriend, näitleja Patrick Wilson on temast 11 aastat vanem. «Miks ma vanematele meestele meeldin?» arutleb tõusev filmitäht Briti ajalehe The Sun intervjuus. «Sest noorus tõmbab ligi.» Scarlett meenutab hea sõnaga Robert Redfordi, kelle «Hobulausujas» ta 13aastaselt mängis. «Filmis oli üks stseen, kus auto sõidab mulle otsa. Robert Redford sisendas mulle: «Ja auto tuleb sulle aina lähemale, lähemale, lähemale,» ja mina mõtlesin, et see pole üldse hirmus. See on iga keskealise naise unistus. Robert on väga seksikas. Kunagi olin sisse võetud Sean Conneryst. Nii et vanus on mulle tühipaljas number.»

Mõistagi on Scarlett saanud oma nime Scarlett O’Haralt, üliromantilise romaani ja filmi «Tuulest viidud» kangelannalt. Tal on vanem vend, vanem õde ning kaksikvend Hunter. Nad kasvasid üles New Yorgis. Scarlett käis Manhattanil koolis, kus õpetati kunstiannetega lapsi. Laval debüteeris ta juba kaheksa-aastaselt näidendis, milles mängis ka Ethan Hawke. Ehkki 1998. aasta «Hobulausuja» avatiitrites nimetati Scarlettit justkui debütandiks, oli Redfordi draama selleks ajaks talle tegelikult juba kuues mängufilm. Tõsi küll, varasemad osad olid üsna väikesed.

Ema hakkas tütre mäned?eriks

Kuus aastat tagasi läks Scarletti ema Melanie taani päritolu isast Karstenist lahku ning siirdus lastega Los Angelesse. Vaatamata lahutusele on peresidemed tihedad. «Meil on tore suur pere. Lahutus mõjus kohutavalt hästi. Ema ja isa on nüüd palju õnnelikumad ning mul on ka tore kasuisa.» Melanie, kes varem pidas filmiprodutsendi ametit, on nüüd tütre mäned?er. Arhitektist Karsten aitab renoveerida korterit, mille Scarlett Los Angeleses äsja ostis.

Calvin Kleini uus reklaaminägu

Calvin Klein Cosmetics Company teatas, et sügisel turule tuleva Calvin Kleini lõhna reklaaminäoks saab näitlejanna Scarlett Johansson. Kuigi uut lõhna ümbritseb alles saladuskate, kirjastas Johansson lepingud osalemaks trüki- ja televisioonikampaanias, mille võtted algavad märtsis.

Praegu on Calvin Kleini reklaaminägudeks modell Natalia Vodianova ja profisportlane Frederik Ljungberg. Seda ametit on pidanud näiteks ka modellid Kate Moss, Brooke Shields, Christy Turlington, Jessica Miller ja muusikud Moby, Macy Gray, Pharrel Williams.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.