VE: Jostov, Mati – metsamehest põlevkivikuningas

(10.09.2003)

Mati Jostov astub Keskerakonnast välja
Kai Kalamees

Riigikogu valimistel 2627 häält kogunud Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Mati Jostov viis eile Keskerakonna peakontorisse parteist lahkumise avalduse, sest ta ei saa leppida Keskerakonna euroliidu-vastase hoiakuga.

“Mul on üks ja ainus põhjus. Olen tuline Euroopa Liidu pooldaja ning tegutsenud kogu aeg selle nimel, et Eesti astuks euroliitu. Erakonna kongress võttis aga vastu eitava otsuse,” selgitas Jostov. Tema sõnul ei ole mõtet diskuteerida selle üle, kas ikka oli tegu ei-ga. “Kongressi otsused on erakonnale täitmiseks. Ja need, kes seda ei tee, rikuvad partei põhikirja,” sõnas Jostov. “Loodan, et juhatus rahuldab minu palve.”

Jostovi kinnitusel ei tähenda tema Keskerakonnast väljaastumine ja tegevpoliitikast taandumine seda, et ta kellegagi tülis oleks. Ka lubas ta endiselt Edgar Savisaart teretada. “Igal juhul ütlen Edgar Savisaarele tere. Pean teda Eesti üheks tugevamaks poliitikuks ja kõige tõsisemaks töömeheks,” rääkis Jostov.

Kui Jostov 2002. aasta märtsis Keskerakonnaga liitus, spekuleeriti avalikult selle üle, et temast võib Eesti Põlevkivi ja Eesti Energia ühendamise korral saada hiigelfirma juht. Ida-Virumaal Kesk- erakonna teise numbrina parlamenti kandideerinud Jostov valiti riigikokku, kuid pärast ametivande andmist ja väikest mõtlemisaega loobus ta oma mandaadist.

Isiklikest säästudest annetas Jostov valimiskampaaniasse ligi 96 000 krooni. Kevadise võimuvahetuse pidas mitu koalitsioonipoliitikut keskerakondliku taustaga Jostovi jätkamist Eesti Põlevkivi juhi kohal ebatõenäoliseks. Jostovi kõrget töötasu arvustas siis kõige teravamalt vastne rahandusminister Tõnis Palts.

Keskerakonna infojuhi Evelyn Sepa sõnul on pärast kongressi Keskerakonda astujate ja sealt lahkujate suhe jäänud selliseks, nagu ta on olnud pikka aega.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.