VE: Kallase ja Reiljani kiri Res Publicale

12:36 12.03.2003

Kallase ja Reiljani kiri Res Publicale

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan ja Reformierakonna esimees Siim Kallas saatsid koalitsiooniläbirääkimiste partnerile Res Publica kirja, milles selgitavad oma soovi jätta Isamaaliit opositsiooni.

“Eesti Reformierakond ja Eestimaa Rahvaliit on mures koalitsiooni-läbirääkimiste senise käigu üle. Mõlema erakonna juhatused on väljendanud selget seisukohta, et Eesti vajab järgmisel neljal aastal tasakaalustatud, tugevat ja toimivat valitsust, milles kõik osapooled omaksid võrdseid õigusi ja kannaksid võrdselt vastutust.

Läbirääkimiste senine käik viitab sellele, et meie kui partnerite arvamust koalitsiooni osapoolte suhtes ei ole kuulda võetud. Res Publica poolt välja pakutud nelja partneriga koalitsioon võib tekitada olukorra, kus ühte neljast partnerist ei võeta tulevases koalitsioonis täisväärtuslikuna.

Tuletame ka meelde, et oleme kokku leppinud normaalses demokraatlikus praktikas, mille kohaselt valitsusliidu läbirääkimised algavad kõnelustest tulevase valitsuse programmi üle ning alles seejärel arutatakse võimalikku tööjaotust koalitsioonis. Tänaseks aga näeme kahetsusega, et osasid kandidatuure esitatakse avalikkusele etteruttavalt kui kokkulepituid. Me ei pea seda korrektseks.

Oleme veendunud, et tulevase valitsusliidu koostöövaimule ja tööõhkkonnale pannakse alus juba koalitsiooniläbirääkimiste käigus ning see eeldab partnerite arvamuste arvestamist.

Teeme ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi lähtuvalt meie juhatuste poolt antud volitustest moodustada kolme osapoolega koalitsioon, milles oleksid esindatud valimistel tugeva mandaadi saanud erakonnad.”

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.